Скляний купол Будинку вчителя повністю відновили після вибуху ракет – фото

Автор: Галина Ворона
17:43 10.05

У столиці повністю відремонтували скляний купол Київського міського будинку вчителя. Він був практично знищений під час російського ракетного обстрілу Києва 10 жовтня 2022 року від вибуху ракети на перехресті бульвару Тараса Шевченка та вулиці Володимирської. Постраждав також дах приміщення, повибивало вікна, посікло уламками фасад будівлі.

Скляний купол Будинку вчителя повністю відновили після вибуху ракет – фото
Світлодіодне освітлення

Про це розповів мер Києва Віталій Кличко, який сьогодні разом із пані послом Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк оглянув новий купол.

Він нагадав, що купол відновили за фінансової підтримки Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини в Україні, Світового фонду пам’яток та Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

Мер столиці підкреслив, що одразу після вибуху фахівці КП “Київекспертиза” провели обстеження будівлі, та були вжиті невідкладні заходи з метою збереження будівлі, що є пам’яткою архітектури національного значення.

У 2023 році місто підписало Меморандум зі Світовим фондом пам’яток щодо невідкладних протиаварійних та ремонтних робіт на куполі і даху «Київського міського будинку учителя».

На відновлювальні роботи була залучена грантова допомога за сприяння Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини в Україні, Світового фонду пам’яток, посольства Сполучених Штатів Америки.

Грант передбачав термінову стабілізацію будівлі. Проведення протиаварійних робіт. Також підтримка партнерів передбачає комплекс робіт із наукових досліджень, розробки документації та виконання часткових реставраційних робіт з усунення ушкоджень, завданих внаслідок ракетного удару. Ми дуже вдячні нашим друзям за постійну підтримку“, – підкреслив Віталій Кличко.

Нагадаємо, Київський міський будинок учителя, розташований у центральному історичному ареалі міста на вул. Володимирській, 57 у Шевченківському районі, є пам’яткою архітектури національного значення  та пам’яткою історії національного значення. Він був споруджений у 1910-1912 роках і став першою будівлею парламенту Української Народної Республіки в 1917 році. В наші дні у ньому розмістились Педагогічний музей України та Музей української революції 1917-1921 рр. 

За понад 110 років  історії будівлю жодного разу не реставрували і вона була у занедбаному стані ще до широкомасштабного вторгнення. Кияни навіть створювали петицію до міської влади з вимогою реставрувати історичну спадщину. Бойові дії також додали проблем. Після ракетного удару 10 жовтня 2022 ударна хвиля вибила вікна у будівлі та скло на куполі.

Великий Київ у Google News

підписатися