Ще нещодавно вони з сестрою фотографувалися біля Дніпра: Володимиру Литвину просять дати посмертне звання

Автор: Ольга Даниленко
11:56 16.08.2023

У перший день повномасштабної війни РФ проти України 24 лютого 2023 року 27-річний Володимир Литвин пішов до військкомату як доброволець. Загинув, коли рятував поранених побратимів. 

Ще нещодавно вони з сестрою фотографувалися біля Дніпра: Володимиру Литвину просять дати посмертне звання
Світлодіодне освітлення

У воїна лишилися батьки, сестра та молодший брат. За словами сестри Юлії Мартюк, Володимир планував продовжувати службу і після перемоги України. Вона створила петицію для присвоєння воїну звання Героя України (посмертно).

“Він був кухарем-кондитером, потім пішов на строкову службу в армію. Перед повномасштабним вторгненням оформляв контракт, хотів піти в Одесу на службу. Але 23 лютого 2022-го року він оформляв документи, а вже 24 лютого пішов у військкомат як доброволець”, – розповіла Юлія журналістам “Суспільного”. 

Володимир Литвин захищав Батьківщину на Сумщині та Донеччині, воював біля Бахмута. Він служив у підрозділі зі своїм батьком. Мав звання старший солдат, був стрільцем у 116-й бригаді тероборони.

У Тоненькому під Авдіївкою Вова отримав поранення. Він витягував побратимів. Спитали, хто хоче піти першим на позиції, вперше вони виходили туди. І Вова пішов першим. Було дуже багато поранених, Вова їх затягував. Якраз біля бліндажа їх міна накрила. Він отримав поранення – осколочок якийсь проліз у серце, дві хвилини він пожив – і все. Наш тато там служив, він подзвонив нам вночі 10 березня, що Вова “200”. Тато й тіло вивозив”, – розповіла сестра загиблого воїна.

27-річний Володимир Литвин загинув 10 березня 2023 року на Донеччині. Його поховали у селі, де воїн проживав – Калайдинці Лубенської громади. 

На хлібзаводі він працював, його дуже хвалили. На похорон приїхав увесь хлібзавод, хто його знав. З усіх сіл, дуже багато людей було. Всі на колінах”, – згадує Юлія.

Вона додала, що її брата дуже поважали побратими. 

“Він заслужив шану, хоч йому 27 років лише було. З ним радилися, йому довіряли підрозділ під командування. Він веселий був завжди по життю. Міг настрій підняти, навіть якщо у самого був поганий”, – додала Юлія.

Підтримати петицію про надання звання Героя України загиблому воїну – можна за посиланням. Необхідно авторизуватися на сайті президента та проголосувати за допомогою інтернет-банкінгу або через портал “Дія”. 

Наразі петицію підтримали понад 12 тисяч українців. Аби звернення розглянув президент, необхідно 25 тисяч підписів. 

Читайте також: Захиснику Київщини просять надати звання Героя

Нагадаємо, у перші дні після початку повномасштабного вторгнення військовослужбовець 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ( зараз “Едельвейс”) Геннадій Лех визволяв від окупантів Київщину. Воював під Чорнобилем та Іванковом, гідно служив краю та захищав побратимів у найскладніших боях. Загинув у віці 45 років у важкому бою під Берестовим на Донеччині. Родичі загиблого захисника запрошують підтримати петицію про присвоєння йому посмертно звання Героя України. 

Великий Київ у Google News

підписатися