Сексизм! МОЗ потрапило в скандал через малюнки про карантин

19:19 06.05.2020

На малюнках про карантин, що з’являлись на офіційному Telegram-каналі Міністерства охорони здоров’я, жінка прибирає, а чоловік проходить онлайн-курси.

Сексизм! МОЗ потрапило в скандал через малюнки про карантин

Постери з’явились на telegram-каналі “Коронавірус_інфо” 3 травня та 4 травня.

На першому постері зображена жінка зі шваброю у руках. Персонажка начебто каже: “Дезінфікую оселю, роблю вологе прибирання щодня”. 

На другому постері зображено чоловіка, який радіє карантину, адже “нарешті є час закінчити онлайн-курси”.

Постери прокоментувала доцентка кафедри соціології Національного університету “Києво-Могилянська академія” та гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини Тамара Марценюк. 

У коментарі кампанії проти сексизму “Повага” експертка розповіла, що таким чином підтримуються гендерні стереотипи. 

В українському суспільстві саме жінки стикаються із подвійним навантаженням, адже окрім оплачуваної праці здійснюють непропорційно велику частку неоплачуваної хатньої та доглядової праці”, 

– зазначає Тамара Марценюк.

Відповідно, через брак такого ресурсу як час жінки зазвичай не можуть дозволити собі проходити онлайн-курси і займатися самоосвітою”, 

– продовжує вона.

Експертка підкреслює, що карантин – це можливість підкреслити, як важливо справедливо розподіляти хатні обов’язки, а не “відтворювати сексизм”. 

 Нагадаємо, що на початку березня соціологічна група “Рейтинг” оприлюднила результати опитування, в яких йшлось про те, що завдання жінки полягає в домашніх та сімейних турботах. 

Великий Київ у Google News

підписатися