Путін бідкається, що в Україні мордують “українського націоналіста” Медведчука

Автор: Тетяна Сененко
14:46 30.06

Президент Росії Володимир Путін засудив українську владу через арешт свого кума, нардепа Віктора Медведчука. При цьому зробив він це у вкрай цинічний спосіб. Він заявив, що українці затравили «українського націоналіста».

Путін бідкається, що в Україні мордують “українського націоналіста” Медведчука

Про це Путін заявив під час прямої лінії з президентом РФ.

Путін всіляко намагався показати, що ми тут своїх же заковуємо в браслети на домашній арешт, так би мовити, прибираємо конкурентів у такий спосіб.

«Ось, Віктора Медведчука, який, на мій погляд є українським націоналістом, замкнули напередодні виборчої кампанії вдома. Приймаються рішення абсолютно незаконні і неконституційні», – заявив він.

Путін заявив, що всередині України не дозволяють «вибудувати і зміцнити свою країну, в тому числі шляхом будівництва нормальних відносин з Росією» .

Разом з тим Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова передала Максиму Якубовському керівництво Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, які вчинили в умовах збройного конфлікту, яке раніше очолював Гюндуз Мамедов. На сайті Офісу генпрокурора є відповідний наказ від 29 червня.

Читайте також: Медведчук “влетів” на гроші. Політик програв суд і тепер винен 300 тисяч гривень

Отже, Якубовский керуватиме Департаментом нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, які вчинили в умовах збройного конфлікту. Цей департамент створили у 2019 році і він займається розслідуванням злочинів, що посягають на основи національної безпеки України, недоторканність державних кордонів, а злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму.

Читайте також: «Плівки Медведчука» виникли для того, щоб дискредитувати Порошенка — Сюмар

Цей же департамент співпрацює із Міжнародним кримінальним судом щодо злочинів Росії, а також розслідує справу стосовно організації «Український вибір», яку очолює Віктор Медведчук. 

Нагадаємо, 11 травня генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді народним депутатам від “Опозиційної платформи – За життя” Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку.

Їм висунули звинувачення за трьома епізодами: щодо розкрадання державних надр, передачі таємної військової інформації та підривної діяльності. Зокрема, слідство встановило, що Медведчук і Козак передали російській стороні морське газове родовище Глибока в Азовському морі, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн.

12 травня кум Володимира Путіна і голова політради партії “ОПЗЖ” Віктор Медведчук прийшов до Офісу генпрокурора за підозрою, підписаною напередодні, але його очільниця Ірина Венедіктова не прийняла депутата через “дзвінок”.

13 травня, суддя Печерського райсуду обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Великий Київ у Google News

підписатися