Медведчук загримить за ґрати? Генпрокуратура дала добро

Автор: Тетяна Сененко
16:16 11.05

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді наародному депутату і куму Путіна Віктору Медведчуку

Медведчук загримить за ґрати? Генпрокуратура дала добро

Про це Венедіктова повідомила у Facebook.

Вона також підписала підозру Тарасу Козаку. Вона повідомила, що «поставила свій підпис на повідомленнях про підозру двом народним депутатам українського Парламенту – М і К».

Повні прізвища парламентарів не оприлюднили, однак вказала склад злочинів – державна зрада та замах на розграбування національних ресурсів в українському Криму. Також вона повідомила, що місцезнаходження депутата М. наразі невідоме, а СБУ проводить у нього обшуки. Менше години тому Служба безпеки повідомила, що проводить слідчі дії в помешканні Медведчука.

«За результатами обшуків, місцезнаходження нардепа М не встановлено, а тому СБУ вживаються відповідні заходи до його встановлення та вручення йому клопотання про тримання під вартою», – написала генпрокурорка.

Вона також зазначила, що слідство і прокурори на сьогодні отримали достатньо підстав для зміни статусу депутатів із свідків на підозрюваних.

Венедіктова опублікувала список із назвою «висновки», на основі яких можна зрозуміти, що саме інкримінують нардепам.

«1. Вважати Крим частиною іншої держави – не можна.

2. Сприяти і безпосередньо брати участь в передачі цінних документів, що стосуються українських надр, грошовий еквівалент ресурсів яких становить 38 млрд грн – не можна.

3. Ставати правонаступником української власності, що по праву належить громадянам України – не можна.

4. Розкривати відомості, що містять держтаємницю – не можна.

5. Створювати армію інформаційних клоунів і ляльководити ними у власних антиукраїнських інтересах – не можна», – написала вона.

Нагадаємо, сьогодні ми писали, що у будинку нардепа від “Опозиційної платформи – За життя” та кума Путіна Віктора Медведчука в Києві відбуваються обшуки.

До слова, за Медведчука влада взялась на початку лютого цього року. 2 лютого президент України Зеленський ввів у дію персональні санкції проти низки компаній і телеканалів, які пов’язуть з Медведчкуом, а 20 лютого підписав указ щодо санкцій проти ряду осіб, в тому числі Віктора Медведчука. Санкції введені проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб на три роки.

 

За словами голови РНБО  Данілова, СБУ наразі веде кримінальне провадження за статтею 258 “фінансування тероризму”, і санкції проти Медведчука, Марченко та інших осіб було застосовано відповідно до неї.

На початку квітня Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження про державну зраду Медведчука і його кума Козака.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...