Києву через суд повернули приміщення у будинку робітників “Більшовика”, який є пам’яткою архітектури

Автор: Галина Ворона
20:35 06.12.2021

Прокуратура через суд повернула столичній громаді приміщення вартістю понад 2,5 млн грн в будинку робітників “Більшовика”, який є пам’яткою архітектури.

Києву через суд повернули приміщення у будинку робітників “Більшовика”, який є пам’яткою архітектури
Світлодіодне освітлення

Про це розповіли у столичній прокуратурі.

Установлено, що право власності на комунальні приміщення площею більше 190 кв. м у будинку по проспекту Перемоги, 45 (поруч із станцією метро “Шулявська”), який є пам’яткою архітектури місцевого значення, перейшло до фізичної особи на підставі неіснуючого інвестиційного договору.

Захищаючи порушені інтереси столичної громади, окружна прокуратура заявила позов про витребування об’єкту нерухомості з незаконного володіння, який судом задоволено.

Крім того, за цим фактом розслідується кримінальне провадження за ст. 190 КК України (шахрайство).

Довідково: Будинок по проспекту Перемоги, 45 у м. Києві є пам’яткою архітектури місцевого значення, охоронний № 227, відповідно до рішення виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 18.11.1986 №1107.

Нагадаємо, сам завод “Більшовик” продали на аукціоні 27 жовтня за 1,429 млрд грн. Довкола цієї теми розгорнулася достатньо гостра дискусія. Скептики звертають увагу, що земельні ділянки, на яких розташований завод, оцінювались раніше більш ніж в 3 млрд грн, і що в аукціоні реально брали участь тільки три учасники, а стартова ціна аукціону (1,389 млрд грн) збільшилась лише на 40 млн грн, а сам аукціон завершився за 7 хвилин. Деякі коментатори навіть не натякають, а відверто кажуть, що все було зрежисовано. Компанія, яка придбала ПКМЗ, фактично є консорціумом інвесторів, серед яких власник “А-Девелопмент” Олексій Баранов та компанія UDP під управлінням Андрія Іванова. Одним з акціонерів UDP є також відомий бізнесмен Василь Хмельницький. Це відомі девелопери, які давно на ринку і мають чимало успішно реалізованих проектів. Згодом АМКУ почав перевіряти, чи були порушення під час продажу “Більшовика”, а потім призупинив приватизацію.

Великий Київ у Google News

підписатися