Примусова праця в окупації: куди звертатися жертвам

Автор: Оксана Тупальська
15:15 24.10.2022

В Україні діє гаряча лінія для тих, хто постраждав внаслідок торгівлі людьми під час російської окупації.

Примусова праця в окупації: куди звертатися жертвам
Світлодіодне освітлення

Як повідомляють у Мінсоцполітики, до цієї категорії належать особи, яких змушували до примусової праці, мобілізовували в лави російської армії. 

На гарячу лінію 1547 або ж до місцевої держадміністрації варто звернутися особам, яких під час окупації змушували до:

  • примусової праці (будь-яка робота, що вимагається від особи під загрозою застосування покарання, фізичного та психологічного насильства);
  • рабства (стан людини, щодо якої застосовуються атрибути права власності, зокрема, насильницьке підпорядкування однієї людини іншій);
  • використання у збройних конфліктах (використання особи, яка знаходиться у підневільному стані іншої особи, для виконання нею бойових завдань, пов’язаних з поваленням державної влади або порушення суверенітету і територіальної цілісності держави), тощо. 

Читайте також: Стало відомо, скількох українців вивезли з Київщини окупанти

“Серед осіб, які проживали на тимчасово окупованих територіях України, звільнених ЗСУ, ймовірно, можуть бути постраждалі від торгівлі людьми. Зверніться до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів Нацполіції щодо захисту прав і свобод”, – повідомляють у Мінсоцполітики. 

Нагадамо, у вересні у Київській області викрили вербувальницю жінок для заняття проституцією за кордоном.

Про 35 днів життя під окупацією російських військових на Київщині розповів письменник та політичний експерт Володимир Цибулько.

Великий Київ у Google News

підписатися