Про це у своєму Телеграм-каналі розповів міністр культури Олександр Ткаченко.
За його словами, до початку протиаварійних робіт залишився останній крок – визначити підрядника через договірну процедуру закупівлі. Як тільки Національний заповідник “Софія Київська”, що є балансоутримувачем будівлі, обере виконавця – протиаварійні роботи негайно розпочнуться.
Ткаченко також додав, що протиаварійні роботи розпочнуться до кінця року та триватимуть близько двох місяців.
Серед протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт:
- чистка цегли та металевих елементів, залізобетонних перекриттів;
- облаштування покриття парапету, перил;
- розчищення внутрішнього подвір’я від будівельного сміття;
- ракриття армованою плівкою від потрапляння вологи стін, перекриттів в місцях демонтованих конструкцій та інші.
Читайте також: В мережі оприлюднили фото Гостиного двору 50-річної давнини
Як повідомлялось, Гостиний двір з 1994 року орендувала компанія “Укрреставрація”. У 2011 році за прем’єрства Миколи Азарова будівлю виключили зі списку пам’ятників архітектури, а у 2012 дозволили “реконструювати” під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти відстояли пам’ятку “перебудови”.
Із зими 2013 року Гостинний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, пам’ятці повернули охоронний статус та повернули її державі. У 2020 році та сама “Укрреставрація” у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там “громадські та культурно-мистецькі об’єкти”.
Київ неодноразово закликав передати Гостиний двір на баланс міста та оновити його. Та попри це у травні цього року Фонд держмайна передав будівлю на баланс Мінкульту. Перед цим 19 травня 2021-го Гостинний двір став пам’яткою національного значення.
Нещодавно Гостиний двір почали вкривати захисною плівкою – це його дев’ята зима без даху.