Повітряні тривоги “вкрали” понад 120 годин роботи у комунального транспорту Києва, поки приватники возили пасажирів

Автор: Галина Ворона
17:56 07.11.2022

Комунальний транспорт Києва з серпня не працював 122 години через те, що змушений був зупинятись під час повітряних тривог.

Повітряні тривоги “вкрали” понад 120 годин роботи у комунального транспорту Києва, поки приватники возили пасажирів
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці спільноти “Пасажири Києва”.

Водночас, підрахували активісти, за цей же час простій приватних маршруток, автомобілів, таксі, кільцевої і приміської електрички склав 0 годин 0 хвилин.

Зазначається, що розрахунку взято тільки тривоги, які діяли з 6.00 до 22.30, у години роботи транспорту.

Ми виступали категорично проти рішення Ради оборони Києва (РОК) зупиняти комунальний транспорт під час тривог, називаючи це рішення неефективним, необдуманим та стратегічно шкідливим. Саме тому провели аналіз того, скільки ж часу простоював комунальний транспорт столиці за серпень-жовтень. Додатково до згаданих 122 годин варто враховувати й десятки годин часу на відновлення руху“, – йдеться у повідомленні.

У спільноті звертають увагу, що рішення про зупинку комунального транспорту під час тривог дискримінувало саме пасажирів комунального транспорту, який забезпечує перевезення киян та переселенців за найнижчими цінами, зменшуючи соціальне навантаження на громадян в умовах війни.

Від представників КМДА лунали заяви, що за зупинку більш дорожчих маршруток, які досі працюють лише за готівку, під час тривог несуть відповідальність директори компаній-перевізників. З серпня маршрутки жодного разу не зупинялись і ми не чули про хоч якусь понесену відповідальність за це”, – підкреслюють активісти.

Читайте також: “Ідеальна мішень”. Журналіст показав “ефект” від зупинки транспорту під час тривоги в Києві  

Нагадаємо, 1 серпня місто ввело обов’язкові правила роботи всього громадського транспорту, за якими громадський транспорт повинен зупинятися на час повітряної тривоги. Киянам це рішення не сподобалось і вони підтримали петицію про його скасування в рекордні 10 днів ще у серпні. Але Віталій Кличко цю петицію відхилив. 

Як повідомляв “ВК”, в Києві на час війни заборонено продаж і запуск феєрверків, а також пересування містом на автівках без глушника.

Великий Київ у Google News

підписатися