7 млрд грн з Офісу президента та силовиків спрямувати на субсидії – законопроект “ЄС”

18:22 13.01

Депутати з фракції «Європейська Солідарність» подали законопроект, яким пропонують збільшити витрати на субсидії на 7 мільярдів гривень. Кошти пропонується перерозподілити з видатків, передбачених на забезпечення діяльності президента України та Офісу Президента України, а також Офісу Генерального прокурора, Національної поліції, ДФС, ДПС, ДБР та СБУ.

7 млрд грн з Офісу президента та силовиків спрямувати на субсидії – законопроект “ЄС”

Про це йдеться на сайті політичної сили.

“У бюджеті на 2021 рік на виплату субсидій передбачено 36,6 млрд грн, що майже на 600 млн грн менше, ніж було у Державному бюджеті на 2020 рік. Проте вже після ухвалення ВР бюджету на 2021 рік були прийняті рішення про підвищення цін на газ, тарифів на послуги розподілення газу, тарифів на тепло, на електроенергію, на холодну воду”, – йдеться у пояснювальній записці.

У “Європейській Солідарності” наголошують, що запланований рівень обсягу видатків на виплату субсидій у 2021 року є недостатнім, в першу чергу через значене зростання цін на житлово-комунальні послуги.

Як нагадують у партії, рік тому Зеленський пообіцяв зменшити тарифи вдвічі, натомість їх підвищив. В той же час уряд Зеленського скоротив видатки на субсидії, які є дієвим механізмом соціального захисту незаможних громадян від ринкових тарифів. Видатки на субсидії можуть падати лише у двох випадках: або при зниженні цін на енергоносії, або при зростанні доходів громадян. У Зеленського все з точністю до навпаки – заявили у “ЄС”.

“Не виключено, що невмотивоване підвищення ціни на газ є частиною багатоходівки, в якій російська агентура спробує повернути Україну в енергетичну кабалу до Москви”, – застерегли у партії.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року зросла вартість транспортування газу. Крім того, з січня 2021 року вартість газу для побутових споживачів газу зросла на 14%. Підвищення тарифів на блакитне паливо спричинило низку протестів в різних містах України.

Після цього в уряді заявили, що розробляють два варіанти зменшення платіжки на газ. Після тривалого обговорення уряд вирішив зменшити ціну на газ для населення нижче ринкової.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...