Потрібен закон: ченці УПЦ з Києво-Печерської Лаври у позові щодо неможливості виселення посилаються на воєнний стан

Автор: Оксана Тупальська
18:06 29.03.2023

Серед підстав, через які держава не має виселяти УПЦ з Києво-Печерської Лаври в судовому позові ченці називають обставини воєнного стану. Кажуть, що не можна розривати договори під час війни.

Потрібен закон: ченці УПЦ з Києво-Печерської Лаври у позові щодо неможливості виселення посилаються на воєнний стан
Світлодіодне освітлення

Як відомо, в.о намісника Києво-Печерської Лаври архімандрит Авраамій звернувся до братії та заявив, що готовий очолити паству у складі ПЦУ. Його прохання очолити паству в Лаврі благословив Блаженнійший Митрополит Епіфаній. Він благословив отцю Авраамію виконувати обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у складі ПЦУ.

Про спосіб, який знайшли УПЦ аби залишитися в Лаврі, повідомив ведучий 24 каналу Артем Овдієнко.

Раніше “ВК” аналізував об’єктивні причини припинення договору оренди, озвучені урядом.

“Вони подали позов до Господарського суду Києва, що, мовляв, в незаконний спосіб Держава із ними контракт на безкоштовне користування Лаврою розірвала, адже, мовляв, під час воєнного стану розривати договори не можна! Тобто, Ви розумієте цинізм їхніх дій – в нас воєнний стан, бо до нас прийшов “русскій мір” (який ті попи і накликали), але московські попи цей воєнний стан тепер на користь собі обернули”, – розповів Овдієнко. 

Та припустив, що поки триватиме судовий розгляд, договір на користування Лаврою можуть заморозити, тому УПЦ зможе на цей термін там залишатися. 

Варто зазначити, що врегулювати питання безповоротно може окремий законопроект, у якому буде чітко прописано, що під час воєнного стану можна переривати довори оренди, якщо є нагальні підстави, пов’язані з національною безпекою. Як, наприклад, небезпека знищення нерухомого майна, загроза національній безпеці, наявність кримінальних справ чи санкцій щодо квартирантів. Відтак, якщо суд не побачить реальних підстав для розривання договорів оренди – прискорити вирішення справи здатні допомогти одностайним рішенням законотворці. 

Нагадаємо, у ході перевірки було виявлено 36 новозбудованих об’єктів на території Лаври, РНБО ухвалила рішення, яким внесла митрополита УПЦ Павла Лебедя та колишнього проросійського народного депутата Вадима Новинського до санкційного списку. А у  своїх проповідях митрополит Павло Лебідь дозволяє собі не просто різкі, а і антиукраїнські висловлювання. В січні цього року проти Лебедя було відкрито кримінальне провадження через те, що “виголошував висловлювання, які спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі між віруючими”.

Великий Київ у Google News

підписатися