Попри агресію росіян у центрі столичного Подолу красується мурал за мотивами російських народних казок

Автор: Оксана Тупальська
17:03 22.05.2023

Пасажири, що виходять на станції метро Контрактова площа, а також жителі Подолу, які ховаються у підземку від російських обстрілів, змущені щодня споглядати на мурал з персонажами російських казок. Люди на картині вбрані в національний російський одяг та п’ють традиційний в РФ чай з самовару. Звідки взялося оформлення будинку дізнавався кореспондент “Великого Києва”.

Попри агресію росіян у центрі столичного Подолу красується мурал за мотивами російських народних казок
Світлодіодне освітлення

Щоб побачити розмальований будинок на Подолі досить зробити декілька кроків праворуч від виходу з метро на Контрактовій площі.

На Костянтинівській, 4 три поверхи цегляного київського будинку розмальовані під дерево – як це є досі в російських селах. 

Варто нагадати, що в Києві будувати з цегли почали ще за часів Київської Русі – до князя Володимира в місті були як дерев’яні, так і кам’яні будівлі, а після хрещення киян місто почало пишатися кам’яницею. Такі доми були теплішими та надійнішими, менше піддавалися ризикам згоріти під час пожеж. 

Тут же – будинок розмальований під такий, що зведений під зруб, з російськими персонажами, які начебто вітають жителів столиці. 

Потрапити у двері дому справа марна – одні з них мали б вести до майстерні з ремонту взуття. Проте зачинені на засув, інші – у прибудованій дерев’яній веранді з сучасними склопакетами також ніхто не відчиняє. 

Біля дому ходить чоловік, що чатує на місцевій парковці для автомобілів. Каже, мурал намалювали давно – власники ресторану, які винаймали приміщення. 

“Тут в підвальному приміщенні була кав’ярня “Теремок”. Площа всередині у них була досить велика, і власники намалювали великий мурал назовні. Я сам не раз ходив туди їсти”, – розповів парковщик. Та додав, що згодом поруч з метро почали з’являтися літні столики, люди ходили харчуватися до конкурентів, тому установа припинила свою роботу. Це було приблизно 5 років тому”, – почухавши потилицю додав місцевий.

За пошуком назви “Теремок” дійсно знаходимо стару адресу ресторану на Костянтинівській з вивіскою на вході російською мовою.

Як виглядав вхід до ресторану “Теремок” 5 років тому

Як там смакувало киянам знаходимо посеред відгуків про установу. Деякі кажуть, що в “Теремку” було багато харчів – можна було і випити, і закусити за бажання. Проте були й такі гості, яким їсти тут було, м’яко кажучи, не комфортно – бо віяло “рускім міром”.

Після закриття “Теремка”, приміщення зняли під артбар КЛЮБ. Всередині робили камерні зустрічі зі співаками та розважалися в вечірні години. Підвальне кафе складалося з трьох залів, загальною місткістю в 120 осіб, з банкетним залом на 70 людей. Біля розважальної установи на парковці було зручно залишати свої автівки відпочивальникам. 

План ресторану, оприлюднений ріелторами

Нові власники не надто вкладали в ремонт фасаду – тільки полакували дерев’яну веранду, а праворуч від входу замалювали на муралі чоловіка і жінку з дитиною. 

Через деякий час і артбар КЛЮБ з’їхав, а тепер приміщення чекає на нового власника. Вочевидь, саме від нього доведеться вимагати, щоб замалював російські візерунки. Відповідно до відомостей, які опублікував посередник, пропонована вартість оренди підвального приміщення складає 107 тис грн на місяць або 263 грн за кв. м. 

А так, відповідно до відомостей агентства нерухомості, колишня установа “Кафе домашней кухни “Теремок” виглядає зсередини:

А поки приміщення чекає на нового власника, кияни продовжують споглядати на рекламу російської культури в історичному районі міста.

Нагадаємо, через фанатичну любов до російської мови та скандал проректор столичного вишу розлучився з дружиною.

Великий Київ у Google News

підписатися