Понад 500 киянок на рік помирають від раку грудей. Марина Порошенко звернулась до жінок

Автор: Марія Супрун
18:18 20.10

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з захворюванням на рак молочної залози. Рак грудної залози — найбільш поширений вид раку серед жінок. Близько півмільйона хворих помирає від нього щороку. У чоловіків ця недуга трапляється значно рідше, проте і вони не є захищеними на 100%.

Понад 500 киянок на рік помирають від раку грудей. Марина Порошенко звернулась до жінок

Як повідомила лідерка «Європейської Солідарності» в Києві, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко, у столиці щороку діагностують близько 1200-1500 випадків захворювання на рак молочної залози, 20% з них не піддаються ефективному лікуванню через надто пізнє звернення пацієнтки до лікаря.

Понад 500 киянок на рік помирають від раку грудей. Ці цифри дійсно шокують. Тож і жінкам, і чоловікам варто проконсультуватися з лікарем щодо стану свого здоров’я та визначити періодичність оглядів, які вам необхідні — це залежить від вашого віку та факторів ризику, що можуть вплинути на розвиток онкологічного захворювання. Не менш важливою є просвітницька робота, яку мають проводити лікарі, навчаючи дівчат-підлітків, починаючи з 15 років, як правильно робити самообстеження грудей та за яких змін терміново звертатися за консультацією до лікаря“, – зазначила Марина Порошенко.

Також вона додала, що для того, аби зробити мамографічні обстеження доступними для киян, цього року в комунальних медустановах столиці з’явилося 19 сучасних мамографів. Обладнання поставлено в 11 консультативно-діагностичних центрів, Київський міський консультативно-діагностичний центр, Київський міський пологовий будинок №3, Олександрівську клінічну лікарню Києва та Київський міський клінічний онкологічний центр.

Саме у ці заклади мешканці столиці можуть звернутися для якісного обстеження.

Також Марина Порошенко звернулася до жінок.

“Мами, подруги, доньки! Будьте уважними до свого здоров‘я. І нехай такі прості правила, зображені у цій інфографіці допоможуть вам жити здоровим та повноцінним життям”, – зазначила депутатка Київради.

Нагадаємо, Марина Порошенко вимагає скасувати нещодавні зміни, які обмежили права дітей з інклюзією.

Великий Київ у Google News

підписатися