Марина Порошенко вимагає скасувати нещодавні зміни, які обмежили права дітей з інклюзією

Автор: Галина Ворона
17:21 12.10

Марина Порошенко закликала Кабмін повернути право дітей з особливими освітніми потребами отримувати психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в Інклюзивно-ресурсних центрах (ІРЦ).

Марина Порошенко вимагає скасувати нещодавні зміни, які обмежили права дітей з інклюзією

Як пояснила голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, лідерка “Європейської Солідарності” в столиці Марина Порошенко, з моменту утворення Інклюзивно-ресурсні центри надавали психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги для учнів інклюзивних шкіл і вихованцям інклюзивних груп дитячих садочків. Але  з липня цього року набули чинності зміни до положення про ІРЦ, які виключають надання цих послуг.

Це означає, що діти, які навчаються в інклюзивних закладах освіти, не зможуть отримати якісну та кваліфіковану допомогу від працівників ІРЦ. І є великий ризик, що більшість із дітей будуть змушені повернутись до індивідуальної форми навчання та не матимуть можливості для соціалізації, а відповідно і спілкування з однолітками”, – говорить Марина Порошенко.

За її словами у 2016-2021 роках кількість дітей у столиці, охоплених інклюзивним навчанням, збільшилась в чотири рази.

Ключову роль у цьому процесі відіграють саме інклюзивно-ресурсні центри, основним завданням яких було надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг усім дітям з особливими освітніми потребами”, – акцентує увагу голова постійної комісії Київради з охорони здоров’я.

Водночас заступник голови постійної комісії Київради з питань освіти Сергій Таран звертає увагу ще на одну проблему – перехід від медичної до соціальної моделі надання послуг.

На практиці це означає, що працівник ІРЦ не має права вимагати інформацію про стан здоров’я дитини, а тим більше орієнтуватись на її діагноз. Однак запроваджується право ІРЦ запрошувати додаткову медичну діагностику, що може призвести до затягування термінів комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини”, – пояснює він.

Аби виправити ці недоліки та забезпечити право дітей з особливими освітніми потребами на психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги в інклюзивно-ресурсних центрах, лідерка “Європейської Солідарності” в Києві ініціювала відповідне звернення до Кабінету міністрів України. Його уже підтримала комісія з питань освіти.

Читайте також: “Дуже важливо з дитинства виховувати принципи рівних можливостей для кожного” – Марина Порошенко про жіноче лідерство та жінок у владі 

Нагадаємо, Марина Порошенко передала інклюзивному центру ігрові набори для занять з дітьми

Великий Київ у Google News

підписатися