Пішоходів закликають “підсвітити” себе задля безпеки на дорозі

13:40 03.10

Пішоходи є такими самими учасниками руху, як і водії, і можуть суттєво знизити ризик потрапляння в ДТП, якщо зроблять себе більш помітними у темряві. Особливо це стосується холодної пори року, коли день стає меншим, а ніч – більшою.

Пішоходів закликають “підсвітити” себе задля безпеки на дорозі

Як повідомляє патрульна поліція, в темну пору доби, коли автомобіль рухається з увімкненим ближнім світлом фар, водій може помітити пішохода лише з відстані 25-30 метрів.

Якщо ж пішохід носитиме світловідбивачі, то відстань його видимості збільшиться до 130-150 метрів, а з дальнім світлом фар водій бачитиме пішохода на відстані від 300 до 400 метрів, що особливо актуально на трасах.

Таким чином, відбиваючи світло в темряві, світловідбивачі допомагають пішоходам бути більш помітними на дорозі у темну пору доби – завдяки цьому водій може вчасно помітити пішохода, щоб зменшити швидкість чи зупинити авто.

Тож, пішоходи, “світіться” на дорозі — носіть світлоповертаючі елементи. На руці, наплічнику, одязі чи взутті. Як вам зручно. Будьте яскравими, будьте помітними, будьте в безпеці”, – закликають правоохоронці.

Нагадаємо, водії зобов’язані з 1 жовтня вмикати ближнє світло фар на заміських дорогах.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...