Перейменування вулиць та станцій метрополітену в Києві поставлено на паузу

Автор: Ольга Даниленко
14:16 24.05.2022

У Київській міській раді прийшли до висновку, що перейменування вулиць, станцій метрополітену та демонтажем пам’ятників у столиці повинно проходити за фахових дискусій і згідно з чинним законодавством. Тому наразі процес з перейменувань – на паузі.

Перейменування вулиць та станцій метрополітену в Києві поставлено на паузу
Світлодіодне освітлення

Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

“Можна сказати, що і на паузі, враховуючи те, що потрібно достатньо ретельно підходити до перейменування й до станцій метрополітену, й вулиць, площ, а також до зняття тих чи інших пам‘ятників. Для того, щоб зробити все правильно із наукової точки зору і відповідно до законодавства, яким визначаються процедури перейменування”, – пояснив Поворозник у прямому ефірі телемарафону.

Він нагадав, що на останньому засіданні Київради було прийнято ряд рішень з перейменувань вулиць, які пройшли відповідну процедуру.

Все решта потихеньку, сесія за сесією Київською міською радою будуть ці перейменування робитися”, – зауважив Поворозник.

Також він додав, що, на його думку, Україна має достатньо своїх героїв, які достойні й мають право на те, аби їхні імена буди увіковічені у назвах вулиць, площ й скверах Києва.

Читайте також: Будь ласка, зупиніть це божевілля – член Комісії Київради з питань перейменувань щодо зміни назв 467 вулиць  

Нагадаємо, депутати Київради на останньому засіданні 14 травня не голосували за перейменування 5 станцій метрополітену,  назви яких повʼязані з РФ чи РБ, адже не було враховано думку фахівців, а також через непрозоре голосування людей через Google.

Як повідомляв “ВК”, депутат Київради від “ЄС” Ковалевська наголосила, що перейменування вулиць столиці перетворилося на “полювання на відьом”. Інститут національної пам’яті підтримав перейменування назв пов’язаних з комуністичним тоталітарним режимом, однак закликав долучити до консультацій експертів, аби не допустити знищення пам’яті про справді значущі для України й Києва історичні постаті та події. 

Навіщо зносити пам’ятник Булгакову, в бліцінтерв’ю “ВК” розповіла автор ініціативи – депутат від “Слуги народу” Ксенія Семенова.

Читайте також: Два мільйони претендентів на сім тисяч вакансій: що відбувається на столичному ринку праці

Великий Київ у Google News

підписатися