Отримали 50 тис грн і не переживаємо за ліфти і дах. Мешканці оцінили зиски від встановленої на даху сонячної електростанції

Автор: Любава Лисичкіна
20:42 17.02

Жителі київської багатоповерхівки на Шухевича здали в оренду дах свого будинку під сонячну електростанцію у 2020 році. Вони були першими, хто встановив сонячну електростанцію на даху.

Отримали 50 тис грн і не переживаємо за ліфти і дах. Мешканці оцінили зиски від встановленої на даху сонячної електростанції
 Як ідеться у відео Дениса Казанського, там, де раніше був порожній, мертвий простір, тепер працює бізнес і створюються гроші.
 
Перша в Україні промислова сонячна електростанція, збудована на даху багатоповерхівки запрацювала з серпня  2020 року.  Вона складалася з понад 1200 сонячних панелей та займала площу понад 4 тисячі квадратних метрів.
 
“Якщо раніше великий плоский дах ніяк не використовувався, то тепер люди змогли витягти з нього користь і вирішити відразу кілька проблем. Компанія, яка встановила сонячні панелі, не тільки платить ОСББ оренду, але і повністю взяла на себе ремонт даху (для будинку на 14 під’їздів це були дуже великі витрати)”, – говорить автор відео.
 
Прибутки від оренди йдуть на ремонт під’їздів та благоустрій.  За словами голови ОСББ Ольги Лойченко, рішення про встановлення СЕС було прийняте ще у 2018 році, коли ОСББ прийняло будинок на самообслуговування.
 
“Ми отримуємо за оренду невеликі гроші, але тим не менш, ремонт даху це тепер не наша проблема. А гроші, це все одно гроші. Ми отримали вже близько 50 тис грн.  Крім цього маємо закритий доступ до обладнання електростанції, і таким чином убезпечені від крадіжок ліфтового обладнання”, – говорить Лойченко.
 
СЕС на даху дає 300 кВт/год. Керівництво проекту зазначає, що крім плати за оренду даху були змінені всі двері  на технічний поверх та поставлена сигналізація.  Також ідеться про те, що у Києві 80% будинків можна було би використовувати  таким чином. 
 
Нагадаємо, мешканці будинку, що здали в оренду дах під сонячну електростанцію, тепер не лише отримали відремонтований дах, а ще й заробляють гроші для власних потреб.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...