Газ, дороги та вибори: топ змін в Україні з 1 листопада

11:59 01.11.2020

Третій місяць осені принесе українцям кілька нововведень. Зокрема, у листопаді ЦВК має оголосити результати місцевих виборів, збільшується ціна на газ, а на дорогах з’являться нові обмежувачі швидкості.

Газ, дороги та вибори: топ змін в Україні з 1 листопада Фото: Інформатор

“ВК” розповість більш детально, що зміниться з 1 листопада.

Місцеві вибори-2020

У листопаді, а саме 6 числа, ЦВК має оголосити результати місцевих виборів. Новообрані у першому турі голови міст, сіл та селищ і депутати місцевих рад почнуть працювати, а у великих містах (з населенням понад 75 тис. осіб), де кандидат у мери не набрав більше 50% голосів, має відбутися другий тур виборів. Він має пройти через три тижні після дня виборів – 25 жовтня, тобто до 15 листопада. Водночас у ЦВК не виключають, що другий тур виборів може відбутися в грудні через можливе оскарження результатів.

За даними паралельного підрахунку голосів виборців, мер Києва, лідер партії “УДАР” Віталій Кличко отримує 50,9 % підтримки киян на виборах міського голови та перемагає у першому турі.

Читайте також: Вибори мера – чи буде другий тур і до чого тут децентралізація

Газ для населення подорожчає на 35%

У листопаді 2020 року порівняно з жовтнем ціна газу для побутових споживачів зросте на 34,7%. Населення платитиме за природний газ 6,33 грн/куб.м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки). Крім того, тариф “річний” з листопада зросте на 23,1% – з 5,24 грн/куб. м до 6,45 грн/куб. м.

Нові обмежувачі швидкості на дорогах

З 1 листопада на дорогах України будуть з’являтися нові обмежувачі швидкості. Тобто, крім “лежачих поліцейських” пригальмовувати водіїв будуть за допомогою острівців безпеки, бордюрних розширень, чокерів та розділових смуг. 

Такий стандарт на заходи та засоби для заспокоєння дорожнього руху вперше розроблено в Україні. Всі вище названі засоби будуть проектуватися при ремонті або модернізації існуючих доріг і вулиць, а також при будівництві та реконструкції. Зазначається, що такі зміни та відповідні конструкції допоможуть водію підтримувати постійну безпечну швидкість, не розганяючись і гальмуючи повсякчас.

Також, з 1 листопада до 1 квітня, на 7 вулицях Києва, де дозволено було розганятись до 80 км/год, встановлюється обмеження швидкості до 50 км/год.

Зміни правил оформлення електронних віз для іноземців

З 1 листопада електронні візи, які видавалися на 30 днів для туризму, бізнесу та особистих поїздок, оформлюватимуться як разові і як дворазові. Також будуть скорочені терміни розгляду візового клопотання з дев’яти днів до одного дня в терміновому порядку і трьох робочих днів в звичайному.

Крім того, зміниться консульський збір. раніше оформлення е-візи коштувало 85 доларів, а з 1 листопада збір за разову візу складе 20 доларів, за дворазову – 30 доларів. За термінове оформлення збір буде вдвічі більший (40 і 60 доларів відповідно).

Відділення “Укрпошти” працюватимуть без вихідних – все через «чорну п’ятницю» та наближення новорічних свят

В листопаді “Укрпошта” збільшує кількість робочих днів у найбільш завантажених відділеннях по всій Україні на час «високого» сезону. Адже саме до «чорної п’ятниці», новорічних і різдвяних свят обсяги відправлень значно зростають.

З 1 листопада без вихідних почнуть працювати 200 відділень, а з 1 грудня – ще 50 поштових офісів, більшість з яких розташовані у обласних центрах та великих містах України. Це дозволить розширити можливості для обслуговування клієнтів та зменшити черги у відділеннях, що актуально у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Вихідні у листопаді 2020 року

Жодного значного релігійного або ж державного свята у третій осінній місяць немає. Тому в листопаді цього року українці не отримають додаткових днів для відпочинку.

Листопад, як завжди, налічує 30 календарних днів. Таким чином, наступного місяця буде 21 робочий день та 9 вихідних.

Водночас, нагадаємо, що в Україні з’явилось нове свято, яке відзначатимуть в листопаді.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...