Одна доля – одна пам’ять. У Києві відкрили меморіальну дошку Стусу і Світличному

14:13 23.12.2020

У середу, 23 грудня, у столиці відкрили пам’ятну дошку Василю Стусу та Івану Світличному. Обидва вони були репресовані радянською владою за відстоювання незалежної України, обидва поховані на Байковому кладовищі неподалік один від одного. Івана Світличного поховали у вишиванці, подарованій Василем Стусом.

Одна доля – одна пам’ять. У Києві відкрили меморіальну дошку Стусу і Світличному
Світлодіодне освітлення

Меморіальну дошку на вшанування пам’яті Василя Стуса і Івана Світличного встановили на фасаді Національної академії наук України ( вул. Грушевського, 4). 

Участь у церемонії урочистого відкриття брали представники влади, науковці, а також  син Василя Стуса Дмитро Стус, родина та громадськість. Побував там і кореспондент «Великого Києва».

Василь Стус (1938 – 1975) – український поет, перекладач, прозаїк, мислитель, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського дисидентського руху. За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена та частково знищена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

Іван Світличний (1929 – 1992) – український літературознавець, мовознавець, літературний критик, поет, перекладач, діяч національно-демократичного руху 1960-1970-х рр., також був репресований.

Читайте також: “Заборонена” книга про Стуса “заговорить”

Нагадаємо, 19 жовтня, суд задовольнив позов лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука, який був адвокатом Василя Стуса на процесі, організованому радянським режимом,  та заборонив розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” без дозволу самого Медведчука. Автора зобов’язали прибрати з тексту згадування імені Медведчука. Після рішення суду весь наклад розкупили за лічені хвилини, видавці анонсували новий випуск. А міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко запевнив, що особисто закупить партію книг Вахтанга Кіпіані для національних бібліотек.

Великий Київ у Google News

підписатися