“Невдобно получилось”. Столичні вандали осоромили Кличка перед італійцями

Автор: Тетяна Сененко
12:40 13.04

Київські чиновники відвезли до Флоренції пам’ятник Шевченку. Тим часом подарунок Флоренції Києву стоїть розбитим на Володимирській гірці

“Невдобно получилось”. Столичні вандали осоромили Кличка перед італійцями

Нещодавно Кличко на чолі делегації з Києва привіз до Флоренції пам’ятник Тарасу Шевченку. Раніше Флоренція зробила Києву аналогічний подарунок. Йдеться про пам’ятник Данте, який у 2015 році був встановлений на початку парку Володимирська гірка, за Українським домом. Біля ніг письменника мармуровий орел. Київські хулігани відбили цьому орлу голову. І вона безслідно зникла.

Голову орлу київські хулігани відбивали вже кілька разів. Одного разу її повернули на місце, мабуть використовуючи клей. Але вандалів так і не знайшли. Востаннє, мармуровому орлу, який сидить біля ніг Данте, відбили голову ще минулого літа, і він стоїть безголовим досі.


У ході цієї історії з’ясувалася, ще одна деталь монумент Данте взагалі нічийний. Тоді він не був на балансі ні в “Київзеленбуду”, ні у департаменту культури КМДА, ні у Шевченківської РДА. 

У березні 2021 року з Києва до Флоренції відправили відповідний подарунок – один з найкрасивіших пам’ятників Тарасу Шевченку. Подарунок, незважаючи на карантин, повезла ціла делегація від КМДА на чолі з мером Віталієм Кличком.

Було багато фото і постів у соціальних мережах. До речі, пам’ятник Тарасу Шевченку розташований в саду флорентійської Biblioteca delle Oblate – однієї з найбільших бібліотек в центрі міста, поруч зі всесвітньо відомим собором Санта-Марія-дель-Фйоре.

Поки жителям Флоренції дарували Кобзаря, ніхто не згадав, що італійський пам’ятник в Києві знівечений. 

“Пам’ятник зроблений із білого мармуру. Можливо, такого в Україні немає. Але мені здається, щоб уникнути ганьби вже можна було давно чи мармур дістати, чи запросити в Україну скульптора, який робив пам’ятник, щоб той його реанімував. Орел стоїть безголовим майже рік! Рік, нікому з чиновників за це не соромно”,розповів газеті “Сьогодні” пенсіонер Василь Дацюк, який часто буває в парку на Володимирській гірці.

Нагадаємо, 11 лютого Київрада підтримала рішення про передачу пам’ятника Тарасу Шевченку до Флоренції. Скульптура Шевченка створена за кошти меценатів.

Як повідомлялося раніше, за кордоном нарахували рекордну кількість пам’ятників Шевченку.

 

Великий Київ у Google News

підписатися