За кордоном нарахували рекордну кількість пам’ятників Шевченку

16:21 21.08.2020

Напередодні Дня Незалежності Міністерство закордонних справ України вперше офіційно зареєструвало національний рекорд – за кількістю пам’ятників Тарасу Шевченку за кордоном.

За кордоном нарахували рекордну кількість пам’ятників Шевченку Фото: Пам'ятник Тарасові Шевченку в Парижі

Як повідомляє МЗС, всього нарахували 78 пам’ятників митцеві у 42 країнах світу.

Мене завжди вражало, що ледь не всюди за кордоном, куди не поїдь, знайдеш пам’ятник Кобзареві. І ось ми провели дослідження кількості пам’ятників, підготували доказову базу і напередодні Дня Незалежності України офіційно зафіксували національний рекорд – за найбільшу кількість пам’ятників за кордоном одній людині. І ця одна людина – Тарас Шевченко. Але, звісно, це не про монументи. Це нагадування про єдність великого українського народу. Україна — всюди, де є пам’ятник Кобзареві, де є хоча б одна людина, яка каже про себе «Я – українець»”, – зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, пам’ятники Кобзареві – це традиційні “місця сили” української громади за кордоном.

Впевнені, що й на 29 річницю Незалежності вони стануть центрами святкування для осередків світового українства в різних країнах. Звісно ж, і з належним дотриманням всіх карантинних заходів та застережень”, – додав міністр.

Заначимо, що в Києві загалом 16 пам’ятників Шевченка (включаючи погруддя, пам’ятні знаки та ін.) Один з найбільш впізнаваних пам’ятників Тарасу Шевченку розташований в однойменному парку біля Національного університету.

Погруддя Шевченка можна знайти на станції метро “Університет”, а також на фронтоні Національної опери України ім. Шевченко. 

Читайте такожДе в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

Нагадаємо, безкоштовні екскурсії Національним музеєм Тараса Шевченка можна буде прослухати онлайн та офлайн. Для цього вам доведеться просто зісканувати QR-код.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...