Не ваша компетенція. Міноборони розкритикувало ініціативу КМДА про штаб тероборони

Автор: Володимир Хлєбников
16:30 28.12.2021

Місцеві державні адміністрації не можуть утворювати штаби територіальної оборони, вважають у Міністерстві оборони України. У відомстві закликали органи місцевого самоврядування, зокрема КМДА, діяти у межах своєї компетенції та не допускати неузгоджених кроків.

Не ваша компетенція. Міноборони розкритикувало ініціативу КМДА про штаб тероборони
Світлодіодне освітлення

Про це йдеться в заяві Міноборони, оприлюдненій на його сайті.

Відповідна заява оприлюднена після того, як пресслужба Київської міської державної адміністрації повідомила про створення штабу тероборони.

Пресслужба Міноборони наводить слова очільника відомства Олексія Резнікова, який закликав утриматися від політичного піару на темі територіальної оборони, адже “це компетенція військових”. У відомстві також наголосили, що етапи і порядок створення сил тероборони визначаються головнокомандувачем Збройних сил України.

Будь-які структури, створені посадовими особами органів місцевого самоврядування, не входять до складу сил територіальної оборони ЗСУ. Місцеві державні адміністрації беруть участь, а не створюють самостійно штаби територіальної оборони“, – йдеться в заяві.

Читайте також: Київську фортецю пропонують передати 112-й бригаді тероборони

Наразі триває практична стадія реалізації положень ЗУ “Про основи національного спротиву”, зазначив Резніков.

Важливо, щоб кожен розумів, де його компетенція починається і де завершується. В питаннях оборони не може бути ніякої двозначності… Армія формує структуру Сил ТрО, готує відповідні плани, ставить завдання, призначає командирів, надає зброю. А міські та сільські голови, загалом місцеве самоврядування робить свій внесок у забезпечення належної матеріальної бази. Мають бути приміщення, електрика, вода, тепло, чисті вулиці, вирішені інші супутні питання”, — сказав міністр.

Нагадаємо, у липні 2021 року Верховна Рада ухвалила закони, необхідні для створення і розвитку сил територіальної оборони, згодом їх підписав президент Володимир Зеленський. Закони дали змогу створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю, і збільшили чисельність ЗСУ для забезпечення роботи сил тероборони.

Військові частини сил тероборони ЗСУ мають бути створені у 2022 році. Функціонуватимуть такі підрозділи в кожній області та Києві. Долучитися за контрактом до служби в них може кожен охочий українець. Військовослужбовці підрозділів тероборони отримуватимуть заробітну плату, забезпечуватимуться медичною допомогою і матимуть можливість служити поруч із домом. На період служби за ними повинно зберігатись місце роботи і середня зарплата.

Читайте також: Оборона Києва: добровольців запрошують на щотижневі навчання у 112-ту бригаду

Додамо, що згідно з планом розбудови територіальної оборони столиці, батальйони ТрО мають отримати пункти постійної дислокації у кожному районі Києва. Там будуть розгорнуті штаби батальйонів, рекрутингові центри та навчальні класи. Один із таких пунктів облаштували на Дарниці.

Великий Київ у Google News

підписатися