“Не сиди на холодному, бо застудишся”: Комаровський розвіяв міф про захворювання

Автор: Любава Лисичкіна
23:46 22.01

Багато людей переконані, що внаслідок сидіння на холодному можуть розвинутися численні захворювання.

“Не сиди на холодному, бо застудишся”: Комаровський розвіяв міф про захворювання
Світлодіодне освітлення

Відповідь на це питання дає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на відео на YouTube-каналі Євгена Комаровського.

Світова медична література говорить про те, що сидіння на холодному не підвищує ризику інфекційних хвороб, наголошує Комаровський.  

Лікар додає, що якщо саме вам сидіти на холодній поверхні некомфортно, тоді захворювання справді можуть розвинутися. У такому випадку розвивається спазм судин, підвищується м’язовий тонус, можливі мікрокрововиливи.

“Реальний спазм м’язів і судин, який виникає через локальне переохолодження, може сприяти погіршенню надходження крові слизових оболонок, активізацію патогенної флори. Але це станеться тоді, коли ви відчуваєте дискомфорт”, – пояснює лікар.

Підтримали лікаря і в МОЗ. Там  ще раніше також зазначали, що  переохолодження чи запалення певної ділянки тіла дійсно може виникнути, якщо тривалий час знаходитися на вулиці в лютий мороз. Або ж, коли температура, навіть вища за 0, проте є велика вологість повітря та сильний вітер, котрий дме на відкриту частину тіла.

“У всіх інших випадках, особливо за добрих погодних умов, дуже складно переохолодитися. Організм сам підтримує оптимальну температуру внутрішніх органів, тому ваш сечовий міхур та інші органи переважно захищені від перепаду температури”, – зазначили у відомстві.

До слова, чим небезпечний дисбаланс йоду в організмі та як його уникнути.

Великий Київ у Google News

підписатися