Не сплачуєте за комуналку? Що може статися з тими, хто має комунальні борги

Автор: Любава Лисичкіна
21:23 06.04.2021

Всі ми є споживачами житлово-комунальних послуг, які нам повинні надаватись своєчасно та якісно. Проте, бувають різні обставини, коли людина не встигає вчасно сплатити “комуналку” чи не має на це коштів. Особливо зараз, в пандемічні часи.

Не сплачуєте за комуналку? Що може статися з тими, хто має комунальні борги
оренда квартири Київ
У Міністерстві юстиції нагадали киянам про те, яку відповідальність несуть споживачі за несплату за комунальні послуги. 
 
Зокрема, до боржників може застосовуватись відповідальність у кількох формах:
Стягнення пені. 
У разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги ЖКГ споживач зобов’язаний сплатити пеню  в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.
 
Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.
 
Пеня не нараховується  за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.
 
Припинення надання комунальних послуг.
Це зрозуміло. В квартирі або в будинку відключаються вода, електрика або опалення, відповідно до того, за що саме є борг.
 
Виселення з житла та звернення стягнення на нерухомість.
Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації.
 
Але цьому передує звернення надавача комунальних послуг до суду. У випадку винесення судом позитивного рішення або видачі судового наказу про стягнення суми заборгованості за комунальні послуги надавач звертається до виконавчої служби або приватного виконавця з виконавчим документом про стягнення заборгованості в примусовому порядку.  В тому числі і шляхом накладення арешту на майно.
 
У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржнику інше майно, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.
 
Водночас, якщо сума заборгованості (станом на березень 2021 року) буде більшою ніж 120000 грн. та у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна відбудеться звернення стягнення на  об’єкти нерухомого майна.
 
В першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник.
 
До слова, в Україні змінився порядок виплат на поховання – що потрібно знати.

Великий Київ у Google News

підписатися