Не пройшло і тижня як Зеленський “проснувся” і відреагував на пожежу у Костелі Святого Миколая

Автор: Любава Лисичкіна
22:44 10.09

Президент поставив уряду завдання забезпечити проведення реставрації у костелі.

Не пройшло і тижня як Зеленський “проснувся” і відреагував на пожежу у Костелі Святого Миколая

Як   ідеться   у повідомленні Офісу президента,  президент просить Уряд вжити невідкладних заходів щодо забезпечення проведення реставраційних робіт у пам’ятці архітектури, що постраждав від пожежі, і встановлення там нового органа.

Зеленський  наголосив на необхідності до завершення вказаних робіт організувати концертну діяльність творчих колективів та окремих виконавців Національного будинку органної та камерної музики на інших сценічних майданчиках задля недопущення знищення відомого національного закладу культури.

Про результати проведених робіт Денис Шмигаль має інформувати Володимира Зеленського щомісяця.

Нагадаємо,  загоряння сталося  3 вересня пізно ввечері між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі. Рятувальники пожежу  загасили, але виявилося, що пошкоджено орган (ФОТО, ВІДЕО). Наразі відомо, що старий орган ремонтувати неможливо. Скільки коштуватиме новий, читайте

Депутат Ємець обурений тим, що міністр культури взяв під контроль пожежу у Костьолі, хоча будівля повністю на балансі мінкульту. Заступник КМДА Володимир Прокопів закликав знайти і покарати винних, якщо було місце підпалу.

У соцмережах кияни пишуть власні думки щодо події – “просто біль”, “уроди”, “не мали коштів і клепки утримувати” та звинувачують в пожежі Мінкультури. Побачити, як виглядає Костел Святого Миколая після пожежі, можна тут.

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що наразі треба дочекатись попереднього акту від ДСНС, тоді буде створена робоча група щодо реставрації костелу. За попередньою оцінкою фахівців, яку озвучив міністр, на відновлення знадобиться від 75 млн грн.

Пізніше у ЗМІ з’явилася інформація, що Костел передадуть римо-католицькій громаді.

Великий Київ у Google News

підписатися