Що нового по ремонту Костелу – розповідає міністр Ткаченко

Автор: Вася Петров
19:07 06.09

З благодійними організаціями та бізнесами міністерство культури провело зум-зустріч, на якій було обговорено наступні дії щодо реставрації костелу. Наразі треба дочекатись попереднього акту від ДСНС, тоді буде створена робоча група.

Що нового по ремонту Костелу – розповідає міністр Ткаченко

Про це повідомляє міністр культури Олександр Ткаченко. 

За вихідні з командою Міністерства та Держмистецтв розробили покровий план подальших дій згідно із законом та дотриманням питань безпеки робіт в будівлі. Наразі чекаємо на висновок ДСНС. Це підстава для замовлення експертної оцінки масштабу матеріальних збитків. Паралельно Нацполіцією ведеться слідство про причини загоряння”,

– повідомляє він у своєму допису в Telegram. 

Після цього, стан костелу мають оцінити експерти, аби визначити, яка йому нанеслася шкода, скільки необхідно виділити на протиаварійні роботи та ремонт. За попередньою оцінкою фахівців – на відновлення знадобиться від 75 млн грн. До суми, які збере бізнес, решту потрібних коштів виділить держава. Тобто йдеться про унікальний кейс державно-приватного партнерства.

Кошти, які перерахували (і перерахують) бізнеси та юридичні/фізичні особи, підуть саме на протиаварійні роботи. Тобто на ліквідацію наслідків пожежі всередині костелу.

На жаль, почати ремонт всередині одразу завтра ми не можемо. При всьому бажанні та навіть за наявністю повної суми. У першу чергу ми маємо отримати висновки ДСНС та експертизу, що саме з пошкодженого і в якому порядку варто ремонтувати”.

Наразі відомо, що старий орган ремонтувати неможливо. Скільки коштуватиме новий, читайте

Великий Київ у Google News

підписатися