Старий орган костелу не повернути. Скільки може коштувати новий – цифра

16:24 06.09

Старий орган з костелу Святого Миколая не підлягає відновленню. Новий може коштувати до 1,5 млн євро.

Старий орган костелу не повернути. Скільки може коштувати новий – цифра

Про це заявив в ефірі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» директор Дніпропетровського будинку органної музики Антон Чернета.

За його словами, судячи з фото після пожежі в костелі, відновити інструмент буде неможливо. Тим паче, орган, який був в соборі — унікальний та єдиний у своєму роді.

«Треба встановлювати абсолютно новий інструмент, тому що цей вигорів вщент. Відновлення інструменту це те ж саме, що купувати новий, вигоріло все всередині, всі механізми, всі регістри (…) Проектування і встановлення нового органу сьогодні — від 500 тисяч євро до півтора мільйона євро. Тому я кажу: півтора мільйони євро, саме стільки коштував орган фірми Александра Шухи у Харкові, він зараз найбільший в Україні. Тобто цифри коливаються, і під конкретну будівлю треба створювати конкретний проект, тоді і фірма, органно-будівна фірма, яка будує, вона визначається з ціною», — каже Чернета.

За добу на відновлення будівлі зібрали понад 17 млн грн. Зараз на реконструкцію вже є понад 23 мільйони гривень.

Читайте також: Гостроверхий, музичний, улюблений. Костел святого Миколая  

Нагадаємо, 3 вересня пізно ввечері загорівся костел святого Миколая (ВІДЕО). Загоряння сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі. Рятувальники пожежу  загасили, але виявилося, що пошкоджено орган (ФОТО, ВІДЕО). 

Депутат Ємець обурений тим, що міністр культури взяв під контроль пожежу у Костьолі, хоча будівля повністю на балансі мінкульту. Заступник КМДА Володимир Прокопів закликав знайти і покарати винних, якщо було місце підпалу.

У соцмережах кияни пишуть власні думки щодо події – “просто біль”, “уроди”, “не мали коштів і клепки утримувати” та звинувачують в пожежі Мінкультури. Побачити, як виглядає Костел Святого Миколая після пожежі, можна тут.

Великий Київ у Google News

підписатися