Науковець Борис Черкас раніше працював в Інституті історії України, тепер – на фронті

Автор: Любава Лисичкіна
22:44 08.02.2023

Вчитель історії до повномасштабного вторгення poсіян щосуботи брав до рук зброю на навчаннях ТРО, а у будні працював в Інституті історії України.

Науковець Борис Черкас раніше працював в Інституті історії України, тепер – на фронті
Світлодіодне освітлення

Про захисника розповіли у Силах територіальної оборони ЗСУ та НАНУ.

Провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України доктор історичних наук – знаний фахівець.

Щодо головування Києва Борис Черкас зазначив наступне: «Треба зрозуміти обласне управління часів Русі-України. Представники династії Рюриковичів поступово поширили свою владу на доволі віддалені терени. На північ від Чернігово-Сіверщини сформувалося Велике князівство Володимирське. Причому там теж правили Мономаховичі, але молодші. Нагадаю, на Волині правили старші. Згодом на сході відокремилося ще Рязанське князівство. От уявіть це величезне Володимирське князівство. Воно всередині ділилося на маленькі князівства: Московське, Тверське, Ростовське тощо. За монголів цим локальним князям періодично давали ярлик правити усім князівством Володимирським, у першу чергу – збирати гроші і виставляти певну кількість військ».

За словами історика, на якомусь етапі вони просто за московськими князями закріпили пожиттєво цей статус. І автоматично князь Московський став одночасно князем Володимирським, це де-факто стало синонімом, тому що відображало одну і ту саму територію. Але вони все ж були Мономаховичами, нехай і по молодшій гілці.

Зараз він каже, що ставиться до себе лише як до військового. Борис Черкас перший бій прийняв на Київщині. Після цього його підрозділ перекинули на Харківський напрямок, де він отримав перший серйозний бій, згодом воював на Бахмутському.

«Ми ведемо війну за існування. У нас зараз йде агресія Росії з метою не просто знищити Україну як державу, мова йде про знищення такого народу як українці. Тож, коли йде мова про те, щоб знищити українців, ми, як українці, маємо своє якимось чином дослідити, структурувати і закріпити. А вже хто хоче розібратися з передісторією, чим ми були до формування нації, що ми із себе уявляли – хай тоді йде в науку і заглиблюється», – зазначив науковець.

До слова, ще майже тисяча російських солдатів не повернуться з війни: названі втрати ворога.

Великий Київ у Google News

підписатися