Вартість кіловат-години може збільшитися до майже 5 гривень – експерт

Автор: Любава Лисичкіна
22:25 15.05

Це станеться, якщо у новому тарифі врахують всі витрати генеруючих компаній та операторів системи. А підвищення вартості електроенергії може відбутися вже цього літа.

Вартість кіловат-години може збільшитися до майже 5 гривень – експерт Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Про це розповів експерт Геннадій Рябцев.

Точна дата і масштаб підвищення  на електроенергію ще не визначені. Проте,  величина зростання тарифів може бути пов’язана не лише із збільшенням вартості виробництва електроенергії, але й із витратами на відновлення енергетичних об’єктів.

“Якщо казати про те, на скільки, то якщо не враховувати кошти на відновлення, тобто на постачання нового обладнання, а враховувати лише собівартість виробництва електричної енергії на зараз, то можна очікувати десь від 3,50 до 4 гривень за кіловат”, — сказав Рябцев.

Важливо зауважити, що у цю вартість входить сама ціна електроенергії, тариф на передачу й тариф на розподіл.

Експерт зауважує, що вартість електроенергії у 4 гривні за кіловат-годину не враховує витрат на нове обладнання, необхідне для заміни пошкодженого. Якщо ж у новому тарифі врахують всі витрати генеруючих компаній та операторів системи, то ціна за кіловат може зрости для споживачів. Зокрема, до 4,80 гривні за кіловат-годину.

Відомо,  ввечері кияни можуть залишитись без світла: енергетики просять заощаджувати. Нагадаємо, зранку у деяких районах Києва та області вимикали світло. Причиною виникнення дефіциту електроенергії стали масштабні пошкодження українських електростанцій, через що вони не можуть працювати з такою ж потужністю, як раніше.

Великий Київ у Google News

підписатися