Наспівались і наколядувались. Як відсвяткували Різдво у Музеї просто неба

19:21 07.01

В Національному музеї народної архітектури та побуту (Музей просто неба) традиційно відзначили Різдво – з колядками, вертепом, обрядом водіння Кози, зірками, дідухами та павуками. Щоправда, через настирливий дощ інколи доводилось додавати до святкових атрибутів ще й парасолі.

Наспівались і наколядувались. Як відсвяткували Різдво у Музеї просто неба

Центром святкування стала музейна Наддніпрянщина, вулицями якої з полудня розійшлись гурти дорослих і малих колядників у народному вбранні із різдвяними зірками та ватаги з вертепними дійствами.

Вулиці музею, як у справжньому селі, наповнились “живими” звуками: раз по раз лунали колядки, привітання та святкові співи.

Традиційно в одній із хат Наддніпрянщини для відвідувачів приготували головні традиційні атрибути українського Різдва – дідухи та павуки.

Святкування доповнила концертна програма на сцені Співочого поля музею за участю колядницьких гуртів та вертепів з усіх куточків країни.

Читайте також: “Добрий вечір тобі, пане господарю!”. В Андріївській церкві лунала колядка 

Нагадаємо, сьогодні Україна святкує Різдво Христове. З цим святом українців привітали глава держави Володимир Зеленський, родина п’ятого президента Петра Порошенка, а також глави трьох найбільших церков України. Як свідчать опитування, Різдво – найулюбленіше зимове свято в Україні: 77% наших співвітчизників відзначають Різдво 7 січня, 15% роблять це двічі, як за юліанським календарем (7 січня), так і за григоріанським (25 грудня). Всього 3%  святкують Різдво лише 25 грудня. Водночас 5% взагалі не відзначають це свято. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...