Глави трьох найбільших церков України привітали українців із Різдвом

19:12 06.01

Глави Православної церкви України (ПЦУ), Української греко-католицької церкви (УГКЦ) та Української православної церкви (Московського патріархату) привітали вірян з Різдвом, яке традиційно святкується у Святвечір 6 січня.

Глави трьох найбільших церков України привітали українців із Різдвом

Звернення та привітання священнослужителів поширили пресслужби кожної конфесії, передає видання “my.ua”.

Глава Православної Церкви України митрополит Епіфаній

Митрополит Епіфаній нагадав про те, що рівно два роки тому в Константинополі було офіційно затверджено надання Томосу єдиній Православній церкві України. За його словами, цією подією було довершено понад столітній шлях боротьби православного українського народу за свою церковну незалежність

“Однак завершення одного періоду історії – стало початком іншого. Завдяки Томосу ми отримали визнану і для всього Православ’я утверджену автокефалію. Ми, як рівноправна Церква-Сестра, увійшли до числа утверджених у Диптиху 15 Помісних Автокефальних Церков. Томос є одним з наріжних каменів для подальшої розбудови нашої церковної єдності і ми віримо, що з Божою допомогою прийде час, коли всі православні в Україні, як це і належить за приписами канонів, об’єднаються навколо Київського престолу, будуть складати єдину родину Православної Церкви України”, – підкреслив митрополит Епіфаній.

Глава ПЦУ побажав вірянам натхнення для нових звершень, а також наснаги здолати всі спокуси і випробування.

“Тож цього дня піднесімо теплі подячні молитви Богові за милість, яку Він нам виявив і виявляє, утверджуючи, оберігаючи і спрямовуючи нашу Церкву на шляху її служіння поширенню Православної віри та благу українського народу. Піднесімо молитву за здоров’я і довгі благословенні роки служіння Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія, Предстоятеля нашої Церкви-Матері, з рук якого було отримано Томос і який не перестає працювати і піклуватися про те, щоби всі Помісні Церкви визнали Українську Церкву, як свою Автокефальну Сестру. “, – підсумував Епіфаній.

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав:

У своєму відеозверненні глава УГКЦ блаженніший Святослав побажав вірянам, щоб Господь, який народився у Вифлеємі, був “нашим світлом і провідною зорею у майбутніх роках життя”. Крім того, предстоятель УГКЦ, побажав вірянам веселих свят, а також смачної куті й радісної гучної коляди.

“Нехай Спаситель благословить кожну нашу родину, утре кожну нашу сльозу з наших очей, а смуток перетворить на радість. Хочу завітати сьогодні до ваших домівок, щоби разом з вами прославити нашого Спасителя прадідівською колядою. Сердечно вітаю зі святом тих, хто святкує дома і тих, хто є на чужині. Вітаю зі святом тих, хто в Україні і тих, хто на поселеннях. Вітаю із радісним святом Різдва Христового тих, хто святкує його на фронті чи в ув’язненні, чи можливо на лікарняному ліжку. Але до всіх нас Він прийшов сьогодні, щоб дати своє благословення, підняти нас, наповнити життєвою силою, радістю і оптимізмом“, – сказав блаженніший Святослав.

 

Глава Української Православної Церкви (Московського патріархату) митрополит Онуфрій:

Предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій закликав вірян об’єднатися в молитві за мир і просити у Господа сил гідно переносити всі випробування. Також він побажав здоров’я, щастя, порятунку.

Нехай Божий світ і Боже благовоління, які оспівані ангелами в Різдвяну ніч, наповнюють наші серця, наші сім’ї, нашу українську землю і весь світ… Ми дякуємо нашому Спасителю за те, що Він прийшов на землю, викупив нас, що Він нас підніс до неба. Ми молимося Спасителю, щоб Він зміцнив і дав сили гідно переносити всі випробування і хвороби, які сьогодні охопили весь світ, щоб ми були в цьому переможцями. Ще раз вітаю всіх вас, дорогі брати і сестри, з Різдвом Христовим!”, – сказав митрополит Онуфрій.

 

Нагадаємо, Цьогоріч Різдво проходить без суворих обмежень: церкви і храми не будуть закривати, але вірянам не слід забувати про карантинні обмеження, та підійти до звичних ритуалів відповідально. Що потрібно знати вірянам – читайте тут.

Читайте також: “Віра й любов – велика сила”: привітання родини Порошенків з Різдвом 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...