Яке новорічне свято українці люблять найбільше – опитування

15:19 05.01

Найулюбленішим серед новорічних свят для українців є Різдво. 15% наших співвітчизників відзначають це свято двічі – як за юліанським календарем (7 січня), так і за григоріанським (25 грудня), а взагалі не святкують лише 5%.

Яке новорічне свято українці люблять найбільше – опитування

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”.

77% учасників опитування святкують Різдво 7 січня, 15% відзначають це свято двічі, як за юліанським календарем (7 січня), так і за григоріанським (25 грудня). Всього 3%  святкують Різдво лише 25 грудня. Водночас 5% взагалі не відзначають це свято. Найбільше тих, хто святкує Різдво у дві дати, або ж за новим стилем – у західних регіонах та у Києві.

Для 56% респондентів найулюбленішим серед новорічних свят є Різдво. 28% сказали, що це Новий рік, 6% – День Святого Миколая, 3% – Старий Новий Рік.

Опитування також виявило, що дві третини опитаних вірять в Святого Миколая, 35% – не вірять. Тих, хто вірить в Діда Мороза – 31%, не вірить – 65%. За останній рік зросла кількість тих, хто вірить в Святого Миколая, натомість кількість тих, хто вірить в Діда Мороза не змінилась.

Вподобання щодо новорічного персонажа та улюбленого свята мають чіткі регіональні залежності: найбільше тих, хто вірить в святого Миколая та вважає найулюбленішим святом Різдво, на Заході, натомість відносно більше вірять в Діда Мороза та вважають улюбленим святом Новий Рік – на Півдні та Сході. Попри це навіть в південно-східних областях все одно кількість тих, хто вірить в Діда Мороза є меншою за тих, хто вірить в Святого Миколая, а Різдво є найулюбленішим святом поряд з Новим роком. 

Читайте також: Куди відправились українці після Нового року: найпопулярніші рейси на зимові свята

Нагадаємо, хор  “Хрещатик” записав відео з різдвяною піснею.

Великий Київ у Google News

підписатися