Митець-провокація: у столиці пройде виставка під назвою «Київська перепічка»

Автор: Любава Лисичкіна
21:38 17.05.2023

Часом катаклізми прочищають голову не гірше психотерапевтів зі стажем. І вже не такими масштабними видаються повсякденні проблеми, втрачає свій непорушний авторитет те, що раніше здавалося таким значущим.

Митець-провокація: у столиці пройде виставка під назвою «Київська перепічка»
Світлодіодне освітлення
Організатор – Нацiональний музей «Київська картинна галерея».
 
Мова йде про новий виставковий проєкт Владислава Шерешевського. В експозиції ви зможете побачити не лише оригінальні рефлексії на події сьогодення в стилі художника, але й образне відтворення речей та символів, які у свідомості кожного з нас асоціюються з Україною.
 
Художник Владислав Шерешевський в умовах війни ніби говорить про те, що раніше здавалося звичайним, але зараз є неймовірним.  Це ніби уперше в житті куштуючи гарячу київську перепічку у закладі, який щойно відновив роботу під звуки ракетних обстрілів.  Митець закликає нас не бути надто серйозними, адже, як говорив Оскар Уайльд: «Світ завжди сміявся над власними трагедіями, адже лише таким способом він міг переносити їх».
Шерешевський – відомий майстер іронічного живопису – не лише кпинить над складнощами життя, але й подекуди констатує пряму взаємозалежність між поглядом і самою реальністю. Як результат – миттєве враження вилилося в образ маленького замурзаного хлопчика з пиріжком в руці, у шапці з логотипом «Найк» (Ніка (грец. Nike – перемога) – в грецькій міфології богиня перемоги), із поглядом, спрямованим в небо, де «Калібри» та «Іскандери» раптом перетворилися на зображення ракет із дитячих шпалер.
 
«Київська перепічка» – знакова робота для доробку художника, адже передує циклу картин, створених майстром під час спроби захоплення Києва та відображає його ставлення до сьогоднішніх реалій у цілому.
Чим страшніше сьогодення, тим більше нам бракує простої радості. Творчість Владислава Шерешевського дає змогу віднайти цю радість всередині нас самих, піднятися над проблемами та разом із автором посміятись їм прямо в обличчя.
 
Відкриття виставки – 24 травня о 17:00 (вхід вільний).

Виставка триватиме з 24 травня по 25 червня. Вартість повного вхідного квитка – 200 грн. (пільговий – 100 грн.).
 
Музей приймає відвідувачів за адресою вулиця Терещенківська, 9, за звичним графіком роботи (з 11 до 18 години у будні та вихідні (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок).
 
До слова, до Дня вишиванки у Києві відбудеться низка культурних заходів: куди сходити.

Великий Київ у Google News

підписатися