Росіяни готували теракти у Києві у торгових центрах, маскували вибухівку в чаї – відомі подробиці

Автор: Оксана Тупальська
11:37 14.05

Правоохоронці розповіли про злочинні наміри, які планували реалізувати у столиці диверсанти на замовлення російського ГРУ.

Росіяни готували теракти у Києві у торгових центрах, маскували вибухівку в чаї – відомі подробиці
Світлодіодне освітлення

Раніше “ВК” розповідав, що СБУ запобігла терактам, які російське ГРУ планувало провести у Києві на 9 травня, учасників злочинної групи затримали. Деталі силовики обіцяли повідомити згодом. 

Тепер стало відомо, що росіяни планували 4 теракти у ТЦ, будівельних гіпермаркетах та кав’ярнях Києва, повідомляє СБУ.

Такими діями російське ГРУ планувало поширити інформацію про ніби-то російське підпілля, яке чекає “руського мира”, – повідомили в СБУ.

Саморобні вибухові пристрої були замасковані в упаковки з-під чаю. Вибухівка повинна була здетонувати у пікові години відвідуваності, щоб завдати максимальної шкоди.

Один з затриманих повідомив, що за те, що він “поїздить по магазинам, розставить взривчатки” йому дадуть $5 тис.

Куратор групи, яка мала вчинити теракти був Юрій Сизов представник ГРУ, що мешкає у Москві. Він особисто давав вказівки завербованим агентам. Також куратор записав відеовказівку зі встановлення пристроїв в одному з магазинів цієї ж мережі (на яку робився замах в Києві), але яка ще працює в РФ в Московській області.

Перехоплення СБУ:

Один з терактів мав відбутися поруч з популярною київською кав’ярнею. Вибухові пристрої мали закласти у припарковану поруч автівку. 

Расійським агентам загрожує довічне ув’язнення. 

Великий Київ у Google News

підписатися