Музей Тараса Шевченка осоромився: у виставковій залі завішали світлини з жертвами війни в Маріуполі та віддали в оренду під студію йоги

Автор: Оксана Тупальська
14:44 22.11.2023

У Національному музеї Тараса Шевченка до 3 грудня триває виставка кращих робіт міжнародного конкурсу World Press Photo, серед яких світлини з окупованого Маріуполя, репортажі з обстріляного росіянами пологового будинку, постраждалою породілею, яку намагаються врятувати. У культурній установі вирішили завішати фотографії та віддати виставкову залу в оренду студії йоги. Що викликало неабияке обурення громадськості.

Музей Тараса Шевченка осоромився: у виставковій залі завішали світлини з жертвами війни в Маріуполі та віддали в оренду під студію йоги
Світлодіодне освітлення

Серед світлин конкурсу World Press Photo – роботи Євгенія Малолєтки, який у перші дні після початку повномасштабного вторгнення поїхав з Києва до Маріуполя та не міг виїхати з окупованого міста. За час перебування в оточенні ворога фоторепортер зняв унікальні кадри, які облетіли увесь світ. Тепер їх експонували в Києві, щоб розповісти про зрочини росіян в Україні. 

“Тим часом фітнес-клуб вирішує провести заняття з йоги в музеї на цьому ж першому поверсі. На своїй сторінці в Instagram клуб зробив відеоанонс до події на тлі світлин з виставки. Однак у коментарях отримав хвилю обурення. Після негативної реакції людей допис видалили”, – розповідає журналістка Крістіна Бердинських.

Фото з анонсом йоги в музеї встигли скопіювати. 

“Я довго не вірила, що так і зроблять, але так і зробили. Йогу провели, фото з Маріуполя прикрили. Не знаю, хто у цій ситуації гірше – фітнес-клуб чи музей”, – повідомила Крістіна. 

Євген Малолєтка нагадав, що зараз виставки World Press Photo відбуваються по всьому світу. І нікому навіть думка не спаде вчинити подібне:

“Це такий-собі бізнес по-українськи. Де національний музей Тараса Шевченка та ця спортивна студія вирішили, що вони чхати хотіли на всіх. Зокрема, на загиблих та їхні родини”, – сказав Малолєтка.

У відповідь директор музею Дмитро Стус обурився, що автори виставки повісили світлини на стіни на двосторонній скотч та додав, що давно домовився зі студією йоги про заняття. 

Нагадаємо, у 2013-2014 рр. випускних Київської політехніки Євген Малолєтка разом з фотожурналістом Мстиславом Черновим фіксував на свою камеру події Революції гідності, був одним із тих, хто постраждав – беркутівці зламали йому руку та розбили техніку. Згодом, впродовж восьми років знімав події в Нагірному Карабаху. За виставку світлин з розбомбленого росіянами Маріуполя Євген отримав нагороду фестивалю фотожурналістики Visa pour L’Image у Франції, премію Deutsche Welle “За свободу слова”. А також став лауреатом Knight International Journalist Awards 2022. 

Великий Київ у Google News

підписатися