Мінкультури погодило передачу росіянам єврейського цвинтаря в Бабиному Яру – ЗМІ

Автор: Володимир Хлєбников
18:20 04.01

Міністерство культури України погодило передачу в оренду будинку колишньої контори єврейського цвинтаря, в якій мав бути розташований державний музей. Орендарем виявився російський Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”.

Мінкультури погодило передачу росіянам єврейського цвинтаря в Бабиному Яру – ЗМІ

Відповідне погодження Мінкультури було підписане 31 грудня в. о. держсекретаря відомства, пише “Цензор.НЕТ”.

За даними деяких українських науковців та ЗМІ, фактичним очільником і головним спонсором приватної  фундації Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”(МЦГБЯ) є наближений до російського президента  Володимира Путіна олігарх Михайло Фрідман.

Історик Віталій Нахманович, коментуючи передачу в оренду “російському проєкту” будівлі контори єврейського цвинтаря, зазначив, що “питанням Бабиного Яру опікується особисто голова президентського Офісу Андрій Єрмак”.

“Схоже, (Єрмак, – прим. “ВК”) надав особисті гарантії Фрідману та його партнерам щодо втілення усіх їхніх планів у Бабиному Яру. Лише безпрецедентним тиском з боку Єрмака та його підлеглих обумовлена поведінка Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради, Національного заповідника “Бабин Яр”, Міністерства культури України“, – сказав він.

Коментарів чинного міністра культури Олександра Ткаченка поки що не надходило.

Читайте також: Кремлівський наратив: депутатам пропонували передати будівлю на території міськлікарні «Психіатрія» для музею «Бабин Яр»

Як відомо, у Києві на початку 2021 року розгорівся скандал через російський проєкт реконструкції “Бабиного Яру”. Наприкінці лютого Київрада вчергове перенесла розгляд проєкту “Бабин Яр” скандального російського режисера Хржановського.

Раніше виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс заявив, що ініціатори російського проєкту меморіального комплексу “Бабин Яр” розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі й знайшли там залишки поховань. Він також заявив, що президент Володимир Зеленський “з підказки Єрмака” підтримав російський проєкт “Бабиного яру”.

Київські професори, публіцисти, журналісти, літератори, історики та інші видатні діячі звернулись до Київради з проханням не підтримувати російський проєкт реконструкції Бабиного Яру.

Читайте також: Місце для роздумів: у Бабиному Яру відкривається скандальна синагога-маф

Кияни вимагають підтримати український проєкт меморіалізації Бабиного Яру. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що “наша історія має базуватись на українському баченні минулого”.

1 березня 2021 року стало відомо, що уряд Німеччини виступив на підтримку російського проєкту меморіалу “Бабин Яр” у Києві.

 

Великий Київ у Google News

підписатися