Мендель “демонополізує” світ. “В Україні є українська російська мова”

Автор: Тетяна Сененко
12:52 05.04

Прессекретарка президента Юлія Мендель вважає, що українська мова та ідентичність є значно ширшим явищем і потрібно заявити, що в Україні є українська російська мова.

Мендель “демонополізує” світ. “В Україні є українська російська мова”

Про це вона сказала в ефірі програми “Взгляд с Банковой” на телеканалі “Дом”.

“Українська мова, як і ідентичність, — це ширше явище, ніж виключно протистояння Росії. І в цьому наше поки ще неусвідомлене багатство. А російська, точніше, українська російська мова, — це частина культурного розмаїття нашої країни”, – зазначила Мендель.

За словами пані Мендель, зараз, і раніше російська мова не була і не є власністю виключно Росії. Так, речниця глави держави нагадала, що англійську мову використовують в різних країнах і на континентах — в Австралії, і в США, і в Індії тощо, але Велика Британія не вважає англійську мову тільки своєю. Відтак вона висловила переконання, що і Росія не є монополістом на російську мову.

“І нам пора давно самим демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова”, – підкреслила Мендель.

Вона переконана, що українська мова повинна бути захищена, але “повинні бути захищені і громадяни”.

Нагадаємо, 15 березня прессекретар президента України Юлія Мендель оголосила, що буде вести щотижневу передачу на державному телеканалі “Дом”, що транслюється на окупованих Росією територіях України. 

І встигла наговорити собі не чергову порцію насмішок і обурення.

Раніше Мендель дала велике інтерв’ю, яке уже “розібрали на цитати”, зокрема там вона  розповіла, що її співбесіда на посаду відбувалася у форматі пресбрифінгу перед вісьмома людьми. Спочатку вона, на той час журналістка The New York Times, ніби-то навіть не планувала подавати резюме на посаду прессекретаря президента.

А нещодавно вона  посперечалася зі шведським економістом, старшим науковим співробітником Atlantic Council Андерсом Аслундом у коментарях до статті про те, що президент готовий кинути виклик будь-якому олігархові. Тепер Аслунд вимагає вибачень.

Пані Мендель славна своєю здатністю потрапляти у скандали, або власноруч їх створювати. Це можуть бути подвійні контекстів,  як от у повідомленні про хворобу президента “На жаль…президент почувається добре”. Або ж і взагалі пані Юля може кинутися на журналіста, захищаючи Гаранта, як це було з Сергієм Андрушком.

 

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися