“Липові” показники: чи справді Київ у Топ-10 міст світу за кількістю хмарочосів

Автор: Ліліана Григорак
17:19 02.10.2020

Наприкінці вересня з’явилася інформація, що Київ входить у Топ-10 міст світу (на 8 місці) за кількістю хмарочосів. Згідно даних рейтингу SkyscraperPage, столиця України навіть випередила Лондон та Мехіко.

“Липові” показники: чи справді Київ у Топ-10 міст світу за кількістю хмарочосів Фото: Великий Київ

Такі цифри відразу викликали дискусію в експертному середовищі. Так, архітектурний дослідник Лев Шевченко наполягає, що рейтинг не варто сприймати серйозно, оскільки SkyscraperPage насправді не є спеціалізованим виданням.

Інформацію про будинки тут може розмістити кожен, хто бажає.

Іншою неточністю даних є застаріла методика визначення хмарочосів. У сучасному світі такими вважаються будинки висотою від 150 м. Натомість у рейтингу Skyscraper рахували всі будинки висотою від 35 м.

Якщо брати орієнтир у 150 м, то в Україні лише два відповідних хмарочоса. Перший – ТЦ “Гулівер” з 160 м та будинок на Кловському узвозі, 7а – 168 м”, – зауважив дослідник.

Відповідно, більшість київських багатоповерхівок не відповідають категорії “хмарочос”. Простіше кажучи, Київ “піднявся” у Топ-10 за рахунок звичайних багатоповерхівок.

Що відомо про SkyscaperPage

Це англійський сайт, де кожен після реєстрації може додавати інформацію про будинки.

Тобто список всіх багатоповерхівок, у тому числі й київських, формували звичайні користувачі сайту, які пройшли перевірку модераторів.

Читайте також: Заплутана пожежа в хмарочосі мільйонера Мхітаряна. Як редагували поверхи та причини загоряння

Як повідомлялося раніше, близько мільярда птахів гине, вдаряючись об хмарочоси. В Америці знайшли вирішення цієї проблеми.

Великий Київ у Google News

підписатися