Заплутана пожежа в хмарочосі мільйонера Мхітаряна. Як редагували поверхи та причини загоряння

13:43 06.09.2020

2 вересня на Печерську сталася пожежа у висотці Taryan Towers мільйонера Артура Мхітаряна. Здавалося б, у столиці пожежі виникають щодня, але з публікаціями цієї події не все так однозначно. Зокрема, це не відповідність та редагування кількості поверхів, а також причини пожежі.

Заплутана пожежа в хмарочосі мільйонера Мхітаряна. Як редагували поверхи та причини загоряння

Про це у Facebook пише киянин Макс Юр’єв. За його словами у цьому будинку по документах 31-поверх, проте пожежа сталася на два поверхи вище. Крім того, була відкорегована причина займання – з утеплювача на руберойдове покриття.

“Задачка: В твоєму елітному інноваційному будинку по документах 31-поверх, проте горить утеплювач на пару поверхів вище, про що пише ДСНС на сайті і в фейсбук. Ти дзвониш другу міністру, щоб: прибрали новину з сайту ДСНС (Микола Чечоткін), підредагували кількість поверхів і причину пожежі в пості на фейсбук (Светлана Водолага). Всі відповіді вірні”, – написав Юр’єв.

Так, згідно даних з офіційного сайту Taryan Towers (розділ «Технічні характеристики»), зазначена кількість поверхів – 31:

На сайтах продажів – поверховість вже більша:

Як видно зі скрінів посту ДСНС, у середу ввечері о 21:40 написано, що пожежа сталася на 34-му поверсі 34-поверхового будинку. Причина – загоряння фасадного утеплювача.

В 00:29 публікація ДСНС змінена: вже горить на 32-му поверсі 35-поверхового будинку. Горів фасадний утеплювач.

Зранку у четвер, о 9:56 – знову зміни: 32 поверх, але вже 34-поверхового будинку. А причина загоряння – горіли гідроізоляційні матеріали,а саме – руберойдове покриття.

Водночас, керівник по зв’язкам в Taryan Group Іра Ященко, в коментарях до посту відреагувала на ці невідповідності:

Нагадаємо, на Печерську виникла пожежа у висотці Taryan Towers. Займання сталось на верхніх поверхах.

Відомо, що власником Taryan Group є Артур Мхітарян і його батько Нвер Мхітарян. Їх статки оцінювали в $114 млн. Бізнесмени займають 44-ту позицію у рейтингу найбагатших українців. Нвер Мхітарян родом з Єревану (Вірменія).

У 1996 році в Києві Мхітарян-старший заснував компанію “Познякижилбуд”, яка побудувала кілька відомих будівель — будинок в Царському селі на Печерську, вежі на бул. Лесі Українки.

Зазначимо, житловий комплекс Taryan Towers розташований на вулиці Іоанна Павла II, 12. Він зводиться з 2016 року і ще не введений в експлуатацію.  Уряд судився з Мхітаряном через будівництво веж в історичній частині міста, але  Верховний суд став на сторону забудовника, визнавши претензії держави необгрунтованими.

Артур Мхітарян, у свою чергу, звинувачував СБУ в вимаганні хабара розміром 1 млн дол. за припинення кримінального провадження. Згодом у СБУ заявили, що кримінальне провадження проти компанії Мхітаряна припинено.

Великий Київ у Google News

підписатися