Дотації, кредити та доплати: що прийняли депутати

Автор: Тарас Шевченко
20:11 07.12.2021

У вівторок, 7 грудня, відбулось чергове пленарне засідання Київської міської ради. В порядку денному було небагато питань, але всі вони є вкрай важливими для міста.

Дотації, кредити та доплати: що прийняли депутати
оренда квартири Київ

Під час відкриття сесії та після реєстрації у сесійній залі депутати традиційно піднялися для виконання державного гімну. Проте, заспівати не вийшло з технічних причин, тому рятувати ситуацію довелось власними силами.

Мер Києва Віталій Кличко вирішив заспівати акапельно, за ним підтягнулися інші. Вийшло доволі цікаво.

Першим питанням було преміювання медичних співробітників у грудні.

Цього місяця столичні медпрацівники отримають матеріальне заохочення:

  • лікарі – по 10 тисяч грн;
  • середній медперсонал – по 8 тисяч грн;
  • молодший медперсонал – по 6 тисяч грн.

На переконання лідерки фракція «Європейська Солідарність» у Київраді та голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко, медики заслуговують не просто одноразових доплат, а гідної оплати праці.

Рішення про матеріальну допомогу медичним працівникам не повинно бути одноразовою акцією і стосуватися лише грудня цього року. Воно повинно бути запроваджено на постійній основі. Столичні медики повинні отримувати такі доплати щомісяця протягом року. І ми наполягаємо на тому, щоб у бюджеті наступного року була закладена така можливість“, – наголосила вона.

Вона додала, що сьогодні центральну владу мало цікавить добробут і забезпечення медичного персоналу. Тому органам місцевого самоврядування доводиться самотужки розвʼязувати питання гідної оплати праці медпрацівників.

Наступним важливим питанням було погодження отримання кредитів від Європейського банку реконструкції та розвитку. Два кредити на загальну суму до 150 млн євро візьмуть на придбання рухомого складу пасажирського транспорту.

Ці кошти підуть на придбання тролейбусів великої та особливо великої місткості, а саме: 65 тролейбусів довжиною понад 11,9 метра та 72 – довжиною понад 18,5 метра. Це буде низькопідлоговий транспорт, пристосований для всіх пасажирів, зокрема, людей з інвалідністю.

Також придбають 50 нових вагонів (10 поїздів по 5 вагонів) метрополітену з асинхронним тяговим приводом вартістю до 50 млн євро. Спочатку ці вагони пройдуть «обкатку» на Святошинсько-Броварській лінії підземки (особливо цікавий відрізок між «Шулявською» та «Берестейською», який має ухил 42%о).

Після проходження «обкатки», вагони будуть працювати на Сирецько-Печерській лінії, де добудують станції «Мостицька» та «Проспект Правди» на Виноградарі.

Строк запозичення – до 15 років, включаючи пільговий період три роки. Гранична відсоткова ставка за користування кредитними коштами – 1,85% річних у євро.

Примітно, що за це питання у повному складі не голосувала фракція «Слуга народу». Жодного голосу з 12 вони не дали. Хоча саме ця фракція декларує «піклування за рідне місто» та інше. Не голосували у тому числі Ксенія Семенова та Євгенія Кулеба, які наразі є чи не найвідомішими борцями з забудовниками у Києві. Також вони постійно виступають за все гарне проти всього поганого. Хоча очевидно, що “слуг” цікавить тільки те, де можна отримати “хайп” та політичні бали.

Тому коли “слуги” у Києві говоритимуть за зручний транспорт – кожен киянин зможе запитати, а чому вони не голосували за 137 нових тролейбусів та 10 нових поїздів метрополітену.

Останнім питанням були дотації для КП «Київтеплоенерго» у розмірі 1,6 млрд грн, а також КП «Київпастранс» та КП «Київський метрополітен» у розмірі 500 млн грн. Депутати майже одностайно підтримали питання, адже, за словами мера, це наразі єдиний варіант не підвищувати тарифів на тепло та проїзд у комунальному транспорті.

На цьому сесія завершилася. У цьому році депутатам треба буде зробити ще багато – прийняти бюджет-2022, програму соціально-економічного розвитку та інші важливі речі для міста.

Великий Київ у Google News

підписатися