Перед засіданням ще прийшла звістка про те, що колишній міський очільник 83-річний Олександр Омельченко потрапив до лікарні з коронавірусною інфекцією та наразі знаходиться у важкому стані з ураженням легенів.
Засідання пройшло під егідою боротьби за незалежність столичної влади, а також потенційного підвищення тарифів на проїзд у міському комунальному транспорті.
Вийшло так, що Верховна Рада одночасно з пленарним засіданням Київради розглядала законопроєкт «Про столицю», яким хоче передбачити розділення посад міського голови та голови КМДА. Цим буде створено посаду «намісника», який у ручному режимі буде виконувати всі захцянки Банкової.
Тому небайдужі кияни зібралися на акцію «Руки геть від Києва!», яка відбулася вчора прямо під будівлею Верховної Ради. Вони «передали» депутатам від фракції «Слуги народу» символічні «30 срібників» за голосування за скандальний законопроєкт.
Мітингарі переконані, що голосувати за антиконституційний законопроєкт, «який має на меті узурпацію влади в Києві та загалом по Україні, можуть хіба що зрадники інтересів людей».
Наприкінці своєї акції вони запустили тисячі зелених конвертів у бік Верховної Ради. Все це супроводжувалося «лозунгом» «Жеріть, падлюки, подавіться!».
Тим часом в сесійній залі ВР нардепи від фракції «Європейської солідарності» блокували розгляд законопроєкту за прискореною процедурою – без урахування поправок.
Також член фракції «Батьківщина» Сергій Власенко піднявся на трибуну і вступив у суперечку зі спікером Русланом Стефанчуком. Згодом у засіданні парламенту була оголошена перерва.
Ситуацію прокоментував член «ЄС» Олексій Гончаренко: «Йде дискусія про те, чи можна запускати спеціальну прискорену процедуру ухвалення закону про адміністрації в одному пакеті із законом про столицю. «Слуг» не влаштувало, що вони пролетіли на парасольці (рекламний ролик екскандидата у мери Києва, нинішнього міністра ТОТ Ірини Верещук, – ред.) повз крісло мера, тому вони хочуть взяти своє вже після виборів».
У підсумку Верховна Рада відклала розгляд законопроєктів про столицю і про голів місцевих держадміністрацій за спецпроцедурою.
Гончаренко прокоментував це, як «нічию»: «Битва за Київ закінчилася нічиєю. Опозиція погодилася на презентацію меншої кількості правок, монобільшість – на нормальний розгляд цих законів. І все це наступного сесійного тижня. Термінологією київського мера – поки що клінч, а вирішальний раунд попереду».
Але тимчасом «слуги» створили міжфракційне об’єднання «Київ діє», яке очолив скандальний нардеп від «слуг» Микола Тищенко. Основною задачею об’єднання буде протидія чинній столичній владі. До нього також увійшли «слуги» з різних регіонів України.
Київська міська рада звернулась до президента України, Верховної Ради України щодо ситуації навколо законопроєкту «Про місто Київ – столицю України». Депутатський корпус наполягає, щоб проєкт закону був направлений на широке громадське обговорення та проведення консультацій.
Тобто вся боротьба за Київ та киян ще попереду. Місто не здається у боротьбі за свою незалежність.
Наступним «гарячим питанням» було потенційне підвищення вартості проїзду у міському комунальному транспорті.
Останніми днями це викликало очікуваний негатив у соціальних мережах, а також серед депутатів. Воно не дивно – здорожчання відразу на 250% ще не було в історії України.
Фракція «ЄС» у Київраді заявила, що не підтримає підвищення. Депутати вважають, що до збільшення тарифів треба ретельно підготуватись та сформували кілька кроків до прийняття такого рішення.
У підсумку, міський голова «здався» та обіцяв не підвищувати тарифи на проїзд до кінця опалювального сезону. Але обіцянки – це тільки слова. Подивимося, як буде насправді.
Наступними важливими питаннями були зелені зони.
Київрада планує викупити земельну ділянку на вулиці Микільсько-Слобідській, 7-9 для облаштування парку у Дніпровському районі. Площа земельної ділянки складає 1,4892 га. Наразі на цій ділянці ведеться забудова, проти якої виступають окремі активісти.
Також Київрада підтримала створення 6 зелених зон у Дніпровському, Оболонському та Солом’янському районах загальною площею 4,02 га. Ще одне важливе рішення для киян.
А з метою розвитку фізичної культури та спорту у столиці створять дитячо-юнацьку спортивну школу «Київ» по вулиці Василя Липківського, 36. Відповідне рішення підтримали 89 депутатів.
Також створять Єдину систему оперативно-диспетчерського управління задля ефективного контролю за станом житлово-комунальної інфраструктури у столиці. Це забезпечить належний контроль за якістю послуг.
Чергове засідання Київради підійшло до кінця, а тим часом Київ увійшов чергової фази боротьби за свою незалежність. Банкова як ніколи тисне, але містяни проти таких розкладів. Але здається, що бажання контролювати найбільше місто за обігом бюджетних коштів в Офісі Президента переважить увесь можливий негатив від такого рішення.
Тому все тільки починається.