Київрада вимагає провести громадське обговорення законопроєкту “Про місто Київ – столицю України”

Автор: Галина Ворона
14:38 18.11

Київська міська рада звернулась до президента України, Верховної Ради України щодо ситуації навколо законопроєкту “Про місто Київ – столицю України”. Депутатський корпус наполягає, щоб проєкт закону був направлений на широке громадське обговорення та проведення консультацій.

Київрада вимагає провести громадське обговорення законопроєкту “Про місто Київ – столицю України”

Таке звернення прийняли сьогодні, 18 листопада, на пленарному засіданні Київради 62 голосами.

Як підкреслив депутат Київради, член постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Дмитро Білоцерківець, Європейська хартія місцевого самоврядування визначає, що при плануванні та прийнятті рішень щодо  органів місцевого самоврядування своєчасно та належним чином мають проводитися консультації.

Проте територіальна громада міста Києва позбавлена можливості на консультації, а власне законопроєкт було презентовано за два дні до його ухвалення профільним парламентським комітетом”, – зазначив він.

За словами Дмитра Білоцеркіця, всупереч ч. 5 ст. 140 Конституції України законотворці намагаються на власний розсуд обмежити спроможність Києва керувати своїми районами, встановлюючи унікальні механізми затвердження на рівні Кабміну переліку та меж районів всередині столиці.

Намагання встановити на рівні закону розподіл повноважень на міському та районному рівнях є антиконституційним прямим втручанням у повноваження Київської міської ради. Новий закон про столицю України не повинен порушувати конституційних прав мешканців Києва та принципів місцевого самоврядування. Для збереження місцевого самоврядування та забезпечення прав мешканців столиці України ухвалювати новий закон про місто Київ потрібно з дотриманням усіх вимог щодо громадського обговорення та належної експертизи, з дотриманням точного виконання норм статей 140-146 Конституції України”, – розповів Дмитро Білоцерковець.

Депутат додав, що у бажанні будувати європейську столицю все повинно відповідати ключовим європейським принципам місцевого самоврядування. 

Читайте також: Київ – не рояль! Під Радою мітингують проти узурпації влади і закону про столицю (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, “Слуги” планували сьогодні розглянути закон про столицю за спецпроцедурою, та депутати з “Євросолідарності” за підтримки колег з інших фракцій заблокували трибуну і домоглись, щоб Рада відклала розгляд закону про столицю.

Великий Київ у Google News

підписатися