Київ живе, будівлі старіють: приміщення шкіл з історією в кілька століть стають небезпечними для учнів

Автор: Оксана Тупальська
14:25 12.05.2023

Вчитися у столичній школі з давньою історією престижно – бо такі навчальні заклади зберегли досвід засновників, намагаються тримати марку та пропонують поглиблене вивчення низки предметів. Водночас, є перешкоди – бо зношуються стіни. Адже будівлі таких закладів, зведені понад сотню років тому без реконструкції можуть нести небезпеку для учнів.

Київ живе, будівлі старіють: приміщення шкіл з історією в кілька століть стають небезпечними для учнів
Світлодіодне освітлення

«ВК» уже розповідав про біль батьків та учнів спеціалізованої школи №114 з поглибленим вивченням англійської мови на Подолі. Де через аварійність старе приміщення зачинили, а відновити не можуть – бо бракує бюджетних коштів. Аби не припиняти роботу, класи вимушено орендують у сусідніх навчальних закладах району.

Подібна доля може спіткати ліцей «Поділ» №100 на вулиці Покровській, 4/6.

Ліцей «Поділ» №100

Там діти мають класи з поглибленим вивченням фізики, математики, історії та англійської мови, мають власну театральну студію та співпрацюють з провідними вишами країни. Однак будівлі, побудованій у 1799-1801 роках вже понад 200 років. І вона потребує реконструкції.

Начальник управління освіти Подільської РДА Олексій Сидоренко розповів, що в його районі на завершення реконструкції чекає заклад загальної середньої освіти №242 на проспекті Правди, 64-г.

Школа №242

У школі №242 роботи почали у 2021 році, мала з’явитися прибудова, однак потрібні додаткові кошти.

Зносилися стіни школи №2 ім. Д. Карбишева, яку хочуть перейменувати на честь Героя України В’ячеслава Єрка — командира авіаційної ескадрильї 40 бригади тактичної авіації, який загинув 24 лютого в небі над Києвом.

«Є потреба в реконструкції для закладів освіти №2 (на вулиці Копилівській, 36) та №19  (на вулиці Білицькій, 55) – їх потрібно реконструювати через задовільний стан споруд», – зазначив Сидоренко.

Школа №2

Школа-інтернат №19 була здана в експлуатацію в 1960 році. У ній навчаються діти, хворі на сколіоз. 

Санаторна школа-інтернат №19

В Подільському районі в школах вчаться понад 20 тисяч дітей.

У бюджеті столиці за програмою “Освіта” на реконструкцію усіх критичних навчальних закладів столиці на 2023 рік виділено понад 225 млн грн.

Цих коштів мало, щоб відновити усі школи. Проект відбудови лиш однієї спеціалізованої школи №114 у 2017 році офіційно оцінили у 105 млн грн – тобто, це половина суми, закладеної у бюджеті міста на всі школи.  Зважаючи, що за 5 років ціни на будматеріали зросли, то вартість реконструкції одного закладу наближається до закладених за програмою 225 млн грн на всіх.

Якщо приміщення шкіл в перспективі можна ще реконструювати, то будівель садочків, які у пострадянські часи роздали під приватні потреби бізнесу просто немає. Це при тому, що з’являються нові мікрорайони, зростає кількість мешканців. В період великої війни частина киян з дітьми виїхали, проте вони повернуться та поведуть дітей в садки.

“Враховуючи інтенсивну забудову мікрорайонів, як-от Виноградар (ЖК “Варшавський”, “Синьоозерний”, “Сирецькі сади”), Куренівка (ЖК “Паркове місто”, “Парковий квартал”, “Місто квітів”, “Новомостицький”, “Кирилівський гай”), Центр Подолу (Рибальський острів, Воздвиженка, ЖК 044, ЖК Новий Поділ, Андріївський City Space) в управлінні освіти є наявна необхідність в будівництві нових закладів дошкільної освіти в зазначених вище мікрорайонах Подільського району”, – повідомляє Олексій Сидоренко.

Нагадаємо, «ВК» розповідав, що  у передмісті будують незвичайну школу з «прозорими» класами та приміщеннями у стилі «лофт».

Великий Київ у Google News

підписатися