“Прозорі” класи та приміщення у стилі “лофт”: у передмісті будують незвичайну школу

Автор: Любава Лисичкіна
21:18 11.05.2023

Школа матиме 3 поверхи і передбачає 3 блоки – спортивний, шкільні класи ( а також їдальня, бібліотека…), також блок для першокласників – навчання і відпочинку.

“Прозорі” класи та приміщення у стилі “лофт”: у передмісті будують незвичайну школу Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
Як зазначається, мова йде про будівництво початкової ланки школи #10 в Броварах.
 
Це буде школа нового зразка – така є лише в столиці. І київський, і броварський навчальний заклад проєктувала одна фірма архітекторів – Анни Кирій.
 
У новій початковій школі буде 32 класи для початкової ланки, де зможуть навчатися 960 дітей.
Незвично велика актова зала з усім необхідним звуковим і світловим обладнанням, костюмерною. Не менша – їдальня, яка одночасно зможе вмістити 160 дітей .Є харчоблок, спортзал, хореографічні кімнати, медпункт, бібліотека, а для першокласників – навіть спальні кімнати, які необхідні згідно з новими санітарними нормами. Вони розташовані відразу навпроти класів – із іншого боку коридора. 
 
Серед “родзинок” нової школи
  • усі приміщення облаштовані у стилі “лофт” – мінімалізм і багато простору;
  • між переходами стеля облаштована у вигляді скляного купола;
  • усі класи – “прозорі” – мають скляні перегородки;
  • є ніши в коридорах, у яких стоятимуть м’які диванчики для відпочинку;
  • буде вільний простір для релаксу;
  • широкі східці між поверхами, на яких діти зможуть також сидіти- відпочивати на перервах. Частина східців буде покрита плиткою, частина – деревом, огороджена безпечним багатошаровим склом – триплексом;
  • дах школи облаштований під вільний простір, де можна проводити уроки на свіжому повітрі;
  • ну і в школі буде справжнє сучасне укриття із 5-ма евакуаційними виходами, облаштоване за всіма вимогами часу, де одночасно зможуть перебувати всі учні та вчителі школи .

Проте для завершення будівництва школи – проведення внутрішніх робіт, потрібно ще 65 млн грн, щоб закрити договір із підрядником на 238 млн 300 тис. грн, зазначила начальниця управління БЖКГІТ Світлана Решетова.

На будівництво навчального закладу з 2019 р. вже витратили 228 млн 302 тис. із яких 105 млн 560 тис.грн – бюджетних коштів, майже 95 млн – кредитних, інші – дотації з області. Потреба в 65 млн грн – не остаточна, лише “щоб провести основні етапи”, зазначила Світлана Решетова.
 
 
Завершити будівництво планували наступного року. У лютому 2022 р. роботи призупинили через воєнні дії, проте в кінці квітня будівництво відновилося. Нині ж чиновники озвучують іншу дату завершення всіх робіт – весна 2024 року, але, найімовірніше, що школу відкриють дещо пізніше – ближче до осені – якраз під вибори.
 

Великий Київ у Google News

підписатися