Київ став лідером щодо порушень мовного закону

Автор: Марія Супрун
10:21 07.05

З Херсонської області за квартал надійшло вісім звернень щодо порушення мовного закону, з Сумської – шість, з Житомирської – два звернення. Однак це не лідерські позиції – рекордсменом став Київ з сотнями порушень.

Київ став лідером щодо порушень мовного закону

Про це розповів уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в інтерв’ю виданню “Фокус“.

За словами омбудсмена, така активність в регіонах свідчить про сумлінність окремих громадян, заявниками переважно є жителі обласних центрів.

Кремінь також заявив, що за цим показником лідирує Київ – у столиці зафіксували 327 порушень. Однак з сільської місцевості регіону не надійшло жодного звернення. Це підтверджує, що там люди розмовляють українською мовою.

Я періодично спілкуюся зі своїми рідними із Закарпаття, особливо цікаво знати, що відбувається на території Берегівського району, і можу сказати, що там проблем з дотриманням мовного законодавства немає“, – зауважив Кремінь.

Омбудсмен заявив, що українською мовою там послуговуються у сфері освіти, в органах місцевого самоврядування. Щоправда, Кремінь відзначив, що в особистісному спілкуванні люди самі визначають, якою мовою їм зручніше спілкуватися.

Тарас Кремінь, фото Olena Holiuk

Читайте також: Штрафи за відмову обслуговувати українською: коли та за яких умов

Нагадаємо, 16 січня почав діяти закон “Про функціонування української мови як державної”, який зобов’язує усіх надавачів послуг обслуговувати клієнтів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. За перші два дні дії закону надійшло біля 100 звернень про порушення мовного закону.

До речі, власник кав’ярні посміявся з мови, тепер продає заклад.

Великий Київ у Google News

підписатися