Штрафи за відмову обслуговувати українською: коли та за яких умов

23:30 23.01

За порушення мовного законодавства у сфері обслуговування передбачено штраф від 5 100 гривень до 6 800 гривень. А штрафувати за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою почнуть з 16 липня 2022 року.

Штрафи за відмову обслуговувати українською: коли та за яких умов

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

За його словами, карати гривнею будуть лише злісних порушників, які принципово порушують права громадян, по відношенню до яких постійно поступають скарги.

Таких скарг достатньо дві для того, щоб ми розпочали провадження, щоб підготували протокол і накладали штраф”, – пояснив Кремінь.

Він додав, що штрафи можуть бути оскаржені в судовому порядку, і в будь-якому разі, для подібних претензій мають бути наведені докази.

Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче “прославитися” на всю країну, що для них закон – не закон і країна – не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому жодні з провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці і так далі – у нас таких в штаті немає”, – зауважив мовний омбудсмен.

Читайте також: Ольга Сумська потрапила у мовний скандал: “Туйво, зара…”

Нагадаємо, 16 січня почав діяти закон “Про функціонування української мови як державної”, який зобов’язує усіх надавачів послуг обслуговувати клієнтів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою. За перші два дні дії закону надійшло біля 100 звернень про порушення мовного закону.

До речі, власник кав’ярні посміявся з мови, тепер продає заклад.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...