Купа бабла, люксові авто, Пікассо і лев. Чим здивували цього року відомі декларанти

Автор: Любава Лисичкіна
00:07 01.04.2021

Останні кілька днів березня стають “відкриттями” для українського суспільства, якому відкриваються декларації президента, міністрів, посадовців, нардепів. Інколи статки просто шокують.

Купа бабла, люксові авто, Пікассо і лев. Чим здивували цього року відомі декларанти

Українці звикли, що народні депутати декларують десятки квартир, маєтки на тисячу квадратів, гектари землі, прикраси , годинники, антикваріат, вино і предмети живопису. Були, звісно й ті, що мали у власності храми, “годинники від Святого Миколая”, та понад 100 квартир одразу.

Цього року один депутат перевершив усіх попередніх. Мова про депутата харківської міської ради від партії ОПЗЖ, який вніс у декларацію африканського лева.

Тварина мешкає просто на території   будинку Саїда Джавіда. Мабуть, очікує в гості на зоозахисників.

Майновим гігантом виявився   голова фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія. В його декларації вісім квартир і стільки ж будинків, які придбав до депутатства. Депутат вказав чимало грошей готівкою –  майже три мільйони гривень, 900 тис. доларів, 200 тис. євро.  

Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський задекларував 49 тис. гривень середньої щомісячної зарплати, 2 квартири,  797 тис. євро та і 208,6 тис. доларів на банківських рахунках. Живе він у   квартирі площею 321,5 кв. м.

Фото Гонтар Владимир / УНИАН

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у 2020 році отримав лише 692 тис. гривень зарплати. Він виявився прихильником різної валюти, тому  в декларації вказав не тільки євро і долари, а також британський фунт, японську єну та австралійський долар.

На банківських рахунках та у готівці загалом у міністра  970 182 гривні, 447 982 долари, 1,7 мільйона євро, а також менші суми у британському фунті.  Окрім того, Аваков володіє золотими злитками на суму 20 тис. гривень. Також в його декларації  цінні папери на мільйони, ікони, вино, картини. Він, до речі, є власником декількох робіт Пікассо. 

Відомо, у 2020 році Володимир Зеленський та члени його родини отримали 22 млн 747 тис. 791 грн доходу. При цьому сам Зеленський на посаді президента заробив 336 тис. грн зарплати – вдвічі менше, ніж його речниця Юлія Мендель.

До слова, у минулому році в декларації Зеленського був вказаний  дохід на понад 28 млн грн.

 

Великий Київ у Google News

підписатися