Конституційний суд розглядає справу про тлумачення поняття “гідні умови життя”

12:24 22.09

Велика палата Конституційного Суду України сьогодні, 22 вересня, розпочала судове засідання з розгляду справи за конституційним поданням 142 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення поняття “гідні умови життя”. Йдеться про окреме положення абзацу четвертого преамбули Конституції України.

Конституційний суд розглядає справу про тлумачення поняття “гідні умови життя”

Про це повідомляє прес-служба суду.

“Розгляд справи за конституційним поданням 142 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення окремого положення абзацу четвертого преамбули Конституції України у формі усного виробництва (відкрита частина пленарного засідання)”, – зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, подання від депутатів надійшло до Конституційного Суду у травні. У поданні було вказано, що положення про гідні умови життя людини, як одне із засадничих у преамбулі Конституції України, Конституційним судом не розглядалися, що своєю чергою зумовлює практичну необхідність цього конституційного подання. Питання про те, які умови життя людини слід вважати гідними та що є показником гідних умов життя у системному їх зв’язку із положеннями частини другої статті 3, частини четвертої статті 13, частини п’ятої статті 17 видаються вкрай важливими, з огляду на те, що державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії можуть бути визначені не лише законами України, а й іншими нормативно-правовими актами.

Як повідомлялося раніше, киянин через суд просить уряд забезпечити його захисними масками.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...