Комісія Мінкульту у Києво-Печерській лаврі обстежила 27 зі 79 об’єктів заповідника

Автор: Ольга Даниленко
17:50 02.05.2023

Сьогодні без перешкод з боку представників УПЦ МП члени комісії Мінкульту оглянули та передали до заповідника ще дев’ять корпусів Києво-Печерської лаври, в тому числі корпус 111-тий, до якого ченці УПЦ МП, де настоятелем є Павло Лебідь, не пускали членів комісії. Приміщення у задовільному стані.

Комісія Мінкульту у Києво-Печерській лаврі обстежила 27 зі 79 об’єктів заповідника

Київські активісти, які вимагають аби представники УПЦ МП виконали рішення держави та виїхали з української святині біля паркану Лаври зробили просвітницьку інсталяцію для вірян УПЦ ПМ, де пояснюють чому УПЦ досі перебуває під московським патріархатом та про тісні зв’язки представників УПЦ МП з РПЦ, повідомляє “ВК”. 

Загалом члени комісії Мінкульту з приймання-передачі державного майна оглянули та передали на баланс заповідника 27 храмів і споруд із 79 необхідних об’єктів. Членів комісії супроводжували представники УПЦ МП зі своїми ченцями-стрімерами.

Під час перевірки поліцейські чергували біля кожного корпусу, аби не допустити перешкоджань роботі членам комісії Мінкульту.

Зокрема, сьогодні оглянули та передали на баланс заповідника дев’ять корпусів Лаври: галерея від Ближніх до Дальніх печер (№72), вхід в галерею від Ближніх до Дальніх печер (№72-А), ротонда з входом до галереї від Ближніх до Дальніх печер (№74-А), підпірна стіна Дебоскета (№77), огорожа підпірної стіни Дебоскета (№77-А), сходи підпірної стіни Дебоскета (№77-Б), чоловічий монастир та лікарня (№111), башта водонапірна (№ 113), корпус №251. 

Членкиня комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яни Томин зазначила, що представники УПЦ МП були присутні при огляді корпусів та не заважали здійснювати перевірку.  

Сьогодні були декілька корпусів, які стосуються і місцевого й національного значення. Але звичайно знаковим є 111-тий корпус, з якого все починалося. Сьогодні була зовсім інша ситуація на місці. Ми обстежили повністю храм, 111-тий корпус це й лікарня”, – розповіла вона в ефірі ТК “5 канал”.

Дивіться також: Охоронці УПЦ МП метали ножі у стародавні двері Лаври

Додамо, представники заповідника звернулися  з офіційним листом до представників УПЦ МП, аби вони надали повний перелік осіб, які знаходяться в житлових корпусах Лаври.

Загалом, члени комісії Мінкульту мають перевірити 79 приміщень Києво-Печерської Лаври. На сьогодні перевірили 27 корпусів. 1 травня було оглянуто сім корпусів – 55, 60, 69, 58, 68, 71 та 71-А.  27 квітня було перевірено 56, 54, та 57 корпуси. 25 квітня було перевірено 48 та 43-й корпуси. 20 квітня стало відомо про чотири перевірених та опломбованих корпусів – 37, 37-А, 112 й матеріальний склад, 21 квітня були перевірені ще два корпуси – 39 та 44-й.

Читайте також:  У Лаврі УПЦ МП влаштували підпільний цех, а ченці УПЦ МП залишають після себе сміття, поламані стільці та брудний туалет

Як повідомляв “ВК”, представники Державної аудиторської служби під час ревізії Києво-Печерської Лаври виявили 36 новозбудованих самочинних будівництв – усі вони є комерційними та господарськими приміщеннями (тобто не мають прямого відношення до чернечого життя/побуту). 

29 березня прихильники УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Однак не виїхали – до сьогодні продовжується протистояння між представниками УПЦ МП та активістами, які вимагають від УПЦ МП виконати рішення держави та виїхати з української святині.

Мінкульт вже тричі  подавав  заяву в поліцію через перешкоджання, які чинили представники УПЦ МП роботі Комісії з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Нагадаємо, голова СБУ Василь Малюк розповів, що 61 священнослужитель УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ. Суди в Україні винесли 7 вироків клірикам УПЦ МП.

Великий Київ у Google News

підписатися