Представники УПЦ МП знов чинили спротив, однак поліцейські забезпечили комісії доступ до корпусів Лаври, повідомляє “ВК”.
Сьогодні зранку члени комісії Мінкульту разом з представниками заповідника прибули до Нижньої Лаври для опечатування корпусів, які вже були передані заповіднику після того, як їх орендували представники УПЦ МП.
Порядок у Лаврі забезпечують представники поліції, а також спецпідрозділ у червоних беретах – у бронежилетах та зі зброєю.
Вже на вході до Лаври біля храму Агапіта Печерського сталися сутички. Представники УПЦ МП, які мали виїхати з території Національного заповідника ще 29 березня, чинили супротив та намагалися завадити комісії. Однак поліцейські відтіснили їх та “заспокоїли” найбільш активних. Щонайменше двох прихильників УПЦ МП забрали до відділку.
Також поліцейські забезпечили доступ до приміщень, які блокували монахи та віряни.
Членам комісії Мінкульту вдалося оглянути та опечатати 69, 70 та 71 корпуси Лаври.
Адвокат московських попів протоієрей Микита Чекман повідомив, що корпус № 70 є резиденцією настоятеля УПЦ МП Онуфрія, в миру Орест Березовський.
А у 69 корпусі Лаври знайшли портрети імператора Миколи II та імператриці Олександри Федорівни.
Наразі представники УПЦ МП продовжують молитовні стояння. Вони вже не чинять спротиву – співають молитви російською мовою, стають на коліна, у руках тримають хрести, якими хрестять повітря. Серед них багато жінок та дітей.
Вхід до Нижньої лаври відкрили з 11:00, на вході поліція перевіряє документи та речі всіх, хто туди проходить.
Читайте також: Більша частина суспільства вважає московський патріархат злом, яке треба викорінювати – голова Держслужби з етнополітики
Як повідомляв “ВК”, представники Державної аудиторської служби під час ревізії Києво-Печерської Лаври виявили 36 новозбудованих самочинних будівництв – усі вони є комерційними та господарськими приміщеннями (тобто не мають прямого відношення до чернечого життя/побуту).
29 березня прихильники УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, однак не виїхали до сьогодні. Наразі екснастоятель лаври Павло Лебідь, в народі Паша Мерседес, перебуває під домашнім арештом. СБУ підозрює Лебєдя у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі й підтримці російської агресії.
Мінкульт вже тричі подавав заяву в поліцію через перешкоджання, які чинили представники УПЦ МП роботі комісії з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.
Нагадаємо, голова СБУ Василь Малюк розповів, що 61 священнослужитель УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ. Суди в Україні винесли 7 вироків клірикам УПЦ МП. Двох із них обміняли, одного – на 28 полонених українців. Припинено громадянство України для 19 попів УПЦ МП.